M.Yu nerede ve ne zaman Lermontov

M.Yu nerede ve ne zaman LermontovRus şair, nesir yazar ve oyun yazarı Mikhail YurievichLermontov 3 Ekim'de (15), 1814'te Moskova'da doğdu. Annesi erken öldü, genç bir şair eğitimi anneannesi tarafından maternal tarafta yapıldı. Ailenin hükümdarı olan düşmanlık, oğlanın zihninin durumunu olumsuz etkiledi; kısmen çok okumuş ve kendi yaratıcı çalışmasıyla elini denemeye başlamıştır.

M.Yu nerede ve ne zaman Lermontov

Lermontov ailesi

Büyük Rus yazar Mikhail Yurievich Lermontovİskoç klanı Georg Lermont'un baba hattında meydana geldi. 1613 yılında Lermont, Polonyalı kralın hizmetindeydi, ancak Belaya kalesinde yapılan savaş sırasında Ruslar tarafından esir alındı. Daha sonra Rus Çarı'ndan Kostroma bölgesinde bir alan adı aldı ve Lermontov ailesini doğurdu. Mikhail Bu roda.Ottsom şairin sekizinci kuşağıydılar Tula kentindeki küçük gayrimenkul sahibi Yuri Petrovich Lermontov, emekli kaptan oldu. Lermontov'un annesi Maria zengin komşularının tek kızıydı. ebeveynlerin isteklerine karşı, o 17 let.Babushka Mihaila Yurevicha Lermontova annelik doğrultusunda fakir kaptan Stolipin'e belli bir tür kökenli evli, kocasının ölümünden sonra büyük bir arazi başardı. Rus reformcu Pyotr Arkadievich Stolypin şairin ikinci kuzeni oldu. Anne tarafından dedesi, Mikhail Vasilyevich Arseniev büyükannesi onun evlilik yüzden o sonradan ailesiyle birlikte yaşayan Kont Naryshkin Tarkhany büyük köyü satın sonra, eski bir soylu bir aileden geliyordu.

Şairin doğuşu

Aile sürekli Tarkhany köyünde yaşıyordu, ancak annegelecekteki şair kötü sağlık ile karakterize edildi, bu nedenle teslimat sırasında Moskova'ya taşınması kararı alındı. Komplikasyonlar halinde Moskova'da nitelikli tıbbi bakıma güvenilebilir 2 Ekim - 3 Ekim 1814 akşamları, Moskova'daki Kızıl Kapı'nın karşısındaki evde oğlan Michael daha sonra büyük bir Rus şair, yazar ve oyun yazarı olarak dünyaya geldi. Anneannesi, tanrısı oldu, torunu onuruna yeni bir köy kurdu ve ona Mikhailovsky dedi.

çocukluk

Mikhail Yurievich Lermontov'un annesi,oğlan sadece 3 yaşındaydı. Şair Elizaveta Alekseevna'nın büyükannesi babasını emlak alanına gitmeye ve oğlunu ona bırakmaya zorladı. Baba ile büyükanne arasındaki kötü ilişkiler, çocuğun ruhunu olumsuz etkiledi. Elizaveta Alekseevna, torunu yetiştirme, öğretmen seçme, Mikhail'i Kafkasya'da dinlenme eğiliminde bulma konusunda çok fazla para harcıyordu, çünkü ikisi de çok seviyordu ve çok da iyi değildi. Bununla birlikte, genç Lermontov akranlarına özgü sevinci tecrübe etmedi, etrafında kimseyi fark etmemekle erkenden yalnız hissetmeye başladı. Zor zihniyetine rağmen, Lermontov çocukluğunda yabancı dil okudu ve okudu; orijinalinde Almanca, Fransızca ve İngiliz edebiyatını okudu ve Avrupa'nın kültürünü çok iyi biliyordu.