Fransızca içerisinde kaç saat var

Fransızca içerisinde kaç saat varFransızca olarak yaklaşık 20defa. Kurulmuş olan geleneğe göre gramer, fiilin şu kategorilerini ayırır: zaman, eğilim, ses, yüz ve sayı. Formda, Fransızca fiiller basit ve karmaşıktır. Basit formlar zaman değerlerini gönderir, ancak olayın tarihini belirtmez. Formlar, bitimi değiştirerek oluşur. Yardımcı fiiller avoir ve être, karmaşık formların oluşumunda yer alırlar.

Gizemli Fransızca fiiller


Ihtiyacınız olacak
  • Tabloların bulunduğu bir gramer kitabıfiiller I, II, III gruplarının konjugasyonları, düzensiz fiillerin listesi ve diğer faydalı bilgiler, iki dilli bir sözlük ve internet derslerine internet erişimi.
talimat

1


Fransızların görüntüleme zamanı sistemini düşünün.grup parler fiilinin I örneğindeki dili. Bu grup en çok kullanılan yaklaşık 4000 fiildir. Şimdiki zaman içinde - fiil - fiil, basitçe birleşiyor: je parle, toulouse, il / elle parle, veli parlons, vous parlez, ils / ells parlent. Sonları öğrenin ve konuşun!

2


Geçmiş zamanlarda birine bir şeyler anlatmak için imparfait, passé composé ve plus-que-parfait'i kullanın.

3


İmparfait zaman tamamlanmamış veeğitimle basit. Bu arada fiil "ne oldu?" Sorusuna cevap verir. Fransızca'da şu şekilde: je parlais, tu parlais, il / elle parlait, nous parlion, vous parliez, ils / elles parlaient. Bitişleri öğrenmelisin.

4


Passé kompozit - zaman geçti,sorusunu "ne yapmalı?" cevaplama. Fiiller I Grubu fiil avoir ile konjuge. düzgün konuşma için, bir yardımcı fiil koııjügasyonunu ezberlemek ve konjuge bir fiili geçmiş zaman halinden eklemeniz gerekir. konjugat için bu kolay sonra: j`ai parlé, tu parlé, II / ELLE bir PARLE olarak akıl avons parlé vous avez parlé, ils / arşın ont parlé.

5


Zaman artı-que-parfait mutabakat amacına hizmet ederkarmaşık bir cümlede, bir eylem diğerinden önce gerçekleştiğinde. Örneğin, "Misha ile konuştum, beni aradınız." Aynı şeyi Fransızca'da söylemek için, yardımcı fiili geçmiş basit zaman - empürsüzlükte ve konjonktif fiilin geçmişteki parçalılığında kullanın. Çıkıyor - Quand j`avais parlé avec Misha, çok beğeniyorum. Bununla birlikte, tüm zinciri konjuge etmek için tam olarak anlamak: j`avais parlé, tu avais parlé, II / ell avait parlé, akıl avions parlé vous aviez parlé, ils / arşın avaient parlé.

6


Future time - futur simple - in Fransızcadili basit bir formdadır. Sadelik, aynı zamanda fiilin başlangıç ​​biçimine direkt olarak sonlar eklediğimiz gerçeğidir - mastar. Sonları öğrenip şunları söyleyeceğiz: Jé parlerai, tu parleras, il / elle parlera, yerel parlerons, vous parlerez, ilè / elles parleront.