İpucu 1: Hipnoz Nasıl Çalışır?

İpucu 1: Hipnoz Nasıl Çalışır?Kelime "hipnoz", çoğu insan bir yere Heardderhal açıklanamayan ve mistik bir şeyi temsil eder. Aslında, korkunç bir şey yoktur, çünkü hipnoz herhangi bir kişinin elde edebileceği bir bilinç halidir.

Hipnoz Nasıl Çalışır?

Hipnoz ya da farklı bir şekilde trance, insanların hayatına girdi.çok uzun zaman önceydi. İnsan vücudu genellikle hafif bir trance halindedir, örneğin uykuya dalmadan önce - bu bilinçsiz bir meditasyon, ama yine de uyanıklıktır.

Herkesin hayatında hipnoz durumu

Trance devleti birçoğunda bir kişiye eşlik ederdurumları, örneğin müzik dinlemek ya da ilginç bir filmin içine dalmak gibi durumlar, çevresindeki gerçeklerden soyutlanmış gibi görünüyor. Aynı şey, bazen beynin bilinçli kontrolü gerektirmeyen aynı hareketleri tekrarladığınızda olur. Buna ek olarak, durum toplu taşımayı kullanan bir kişinin duruşunu özlediği duruma atfedilebilir. Bir şey düşünürken, beyninin hafif trance durumuna nasıl geçtiğini, başka bir zamana ve başka bir yere transfer edildiğini fark etmez. Meditasyon, bir kişinin kendi isteğine göre batması hipnozun bir başka türüdür. Sessizlik içinde ve yalnız olmak için, kendiniz için belirlenen bazı hedeflere ulaşmak için dış dünyadan "bağlantıyı kesebilirsiniz". Bunun için, bilincini bilinçaltına aktarmak için özel bir atmosfer ve hazır olmalı. Elbette, hipnoz süresi ve derinliği değişen derecelerde olabilir. Reklam - bu, aynı zamanda bir tür hafif hipnoz, belirli teknikler ve becerilerin yardımıyla, bir kişinin özel bir görüş veya hatta bir şeyler satın almak, vermek demek olursa olsun bir arzusu vardır. Derin hipnoz, bir insanın bilinçaltında, bir şey söyleyebildiği, sorularını cevapladığı ve daha sonra neler olduğunu hatırlamadığı zaman tam bir daldırma varsayar.

İnsanlar üzerindeki etkileri

Bilinçli bir durumda olan insan beynibilgi filtrelemek, şüpheye neden olan kelimeyi engellemek ve olasılığı en yüksek ve açıklanabilir bir filtreyi kabul etmek. Hipnoz zihni açan bir araçtır. Hipnoz altındaki bir kişi herhangi bir bilgiyi koyabilir ve böylece bir şeyler biliyordu, ya da bir şey yapmaya ya da başlamamaya başlamıştı. Hipnoz terapötik amaçlar için kullanılır, ancak içine bir kişiyi sadece onun rızasıyla sokabilirsiniz. Her şeyden önce, beynin bilinçsiz bölgeye geçmesi için bilinçten vazgeçmesi gerekir. Bu nedenle, bazı oturumlar başarıyla sonuçlanır ve olumlu sonuçlar alırken bazıları tamamlanmamış olarak kalır. Eğitim yöntemi ile, zihninizde bir kişinin asla hipnoza maruz kalmayacağı bir durum oluşturabilirsiniz. Psikologlar ve psikoterapistler bu konuda yüksek sonuçlar elde ettiler.
İpucu 2: Psikoterapide Erickson Hipnozu"Hipnoz" kavramı neredeyse her insana aşina. Bu bilimin gelişimine büyük katkı Amerikan psikologu Milton Erickson tarafından yapıldı. Günümüzde, Ericksonian hipnoz psikiyatride aktif olarak kullanılmaktadır.

hipnozPsikoterapide hipnoz ortaya çıkışı

Milton'da hipnoz gelişmesi ihtiyacı ortaya çıktıtesadüfen değil. Polio ile ağır hasta olmuş ve acıyı hafifletmek için Erickson kendi kendine hipnoz kullanmaya başlamıştır. Daha sonra tekniklerini geliştirdi ve uygulamaya uyguladı. Onun hipnozu en popüler ve etkili olarak kabul edilir. Ayrıca, hipnozuna dünyadaki en insancıl denir, çünkü kişiyi seçme şansı bırakır.

Modern Psikoterapide Eriksonyen Hipnozun Rolü

Modern psikiyatri sürekli kullanırHipnozu hastalar için bir şifa. Bazen bir insanı korkudan veya kötü alışkanlıklardan kurtarmak son derece gereklidir. Her şeyden önce, insanın bütün bilinçaltında yerleşir can ve kişi uymayı kolaylaştırır onun geliştirdiği irade veya hipnotizmacı güvenerek herhangi bir adam kendisi kurtulmak. Birinci durumda, bu bir zaferdir ve ikinci durumda, bir bağımlılık yerine başka biri gelir. Örneğin bir kişinin bile bazı kötü alışkanlığı edinmesi halinde, o hipnotizmacı yeniden uygulamak gerekir ve bunu kendisi işleyebilir, o yaşamlarını bağımsız yönetmeye devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, hipnozun gerçekten hastalara yardımcı olduğu durumlar vardır. Hipnoz zihinsel ve psikosomatik sorunları çeşitli etkilidir: - post-travmatik stres sendromu (sevgili kişinin kaybı, afet, dağ, şiddetin etkileri ve herhangi travma sonrası stres yaşadığı) - - çeşitli yiyecek ihlalleri (anoreksiya veya obezite) niteliği cinsel ya da aile sorunu deyimi psikosomatik hastalıklar (fiziksel eleme gerilmeler tarafından kuruldu hastalıklar deneyimli veya korku) - kötü alışkanlıkları ve diğer güçlü fobi zavisimosti-

Psikoterapide Erickson'ın Hipnozu Nasıl Çalışır?

Bir kişi özel bir duruma düştü -trans. Psikoterapist, kişinin içsel kaynaklarından duygular, hatıralar ve kişisel zaferlere erişebilir. Sorunların, bir insanı çevreleyen değil, çevreyle nasıl ilişkili olduğuna inanılıyor. Hipnotizma anı bölümüne döner ve sevinç duygularını arttırır.