Gizli Hipnoz Nedir?

Gizli Hipnoz Nedir?Tercümedeki hipnoz, uyku anlamına gelir. Bu, kasıtlı olarak bir kişiyi transa tanıtmanızı sağlayan bir sanattır. Günlük yaşamda, gizli hipnozu kullanabilirsiniz.

Gizli Hipnoz Nedir?

Gizli hipnoz

Gizli hipnoz, doğrudan psikolojiktir.Bilincini atlayan bir kişinin batması üzerinde etkisi vardır. Bu Milton Erickson tarafından yapıldı. Daha sonra tüm dünyada tanınmış olan tekniğini geliştirdi. Bugün birçok kişiye "eriksonovskiy hipnoz"

İnsanları etkilemek için yollar

Milton'a göre, kişiyi etkilemek içiniki yolu vardır: insan urovne.Fiziologicheskoe üzerinde fizyolojik ve psikolojik etkileri hakkında - Bir kopya duruş, mimik ve jestler cheloveka.Na psikolojik seviye bunu kişilik türünü belirlemek için başlangıçta gerekli olan bunun için düşünme sobesednika.Odnako değiştirebilir hipnotize. görseller ve kinestetik audialy: gizlenmiş psikolojik hipnoz üç kişi türlerini vardır

görseller

Böyle bir kişi gözbebekleri hareket edecektir.sol üst veya sağ üst köşede görüntülenir; bu konuşmada konuşan kişinin genellikle görsel görüntüler kullandığını gösterir. Ayrıca bakışlarını tek bir noktaya yönlendirebilir ve meditatif bir görünüm alabilir. Konuşmasında sık sık dönüşler kullanıyor: "" Dikkat edin, hayal edin "ve benzeri şeyleri düşünün.

Audialy

Böyle bir kişinin görüşü sola yönlendirilecek veyasağda. Audials işitme rehberliğinde. Bir konuşmada, bir zamanlar duydumlarına dikkat ettiler. Bu insanlar melodileri ve şarkıları iyi hatırlıyorlar. Gestasyonda, bazen masadaki nesneler üzerine dokunabilirler, böylece belirli bir nedeni tasvir ederler. Hipnotizma görevlileri, genellikle kişisel bir melodiyi hediye olarak kullanırlar; çünkü bu melodiyi tekrarlarlarsa, bir kişiyi kolayca bir transa dahil edebilirler. Konuşmalarında, sesli uyarıcılar çoğunlukla şu kelimeleri kullanır: "" Söyle, dinle, dinle "ve benzeri.

kinestetiki

Bu insanlar bedensel duyumlara dayanarak düşünürler. Açlık, soğuk, sıcağa kolayca geri çağırırlar. Kinesthetics, vücut deneyimlerini daha fazla anlayabilir: ağrı, hastalık, böcek ısırığı ve çok daha fazlası. Konuşmada, bakışları aşağı doğru - sağa doğru yönlendirilecektir. Gözlerin sola doğru hareketi gelince, bu konuşma kontrolü anlamına geldiği için tüm insanlara uygulanabilir. İfadelerle yönlendirilen kinestetikleri iletirken: "Ben hissettim, hissettim, şaşırdım vb.

Gizli Hipnoz Nerede Kullanılır?

Eğer önemli müzakerelerin ikna edilmesi gerekiyorsaadam bakış açısından, o zaman gizli hipnoz bazı kurallar yardımcı olabilir. Modern pazarlamacılar sıklıkla çingene yöntemini kullanmaktadır. Bu, bilinç yükünün aşırı olduğu bir durumdur. Kişi, büyük bilgi ve güçlü gestasyon ile yüklenir.

Gizli hipnozdan kendinizi nasıl koruyabilirsiniz?

En etkili yol yok saymaktır. Karşı soruları da sorabilir, çevreye dikkatinizi dağıtabilirsiniz.