Bir emlakçının sorumluluğu nedir

Bir emlakçının sorumluluğu nedirBir emlakçının görevleri neredeyse her yerde aynıdır. Bu, müşteri tabanının bakımı, gayrimenkul satış ve kiralanması, işlem desteği. Ve tabii ki, yasalar çerçevesinde hareket etmelidir.

Bir emlakçının sorumluluğu nedir

Emlakçılar sürekli olarakBu endüstrideki personelin cirosu oldukça büyük olduğundan, çalışanlar için arama. Emlakçı gayrimenkul için konumu en popüler ve popüler biridir. İlke olarak, herkes bu alanı elden alabilir - şartlar oldukça uygundur.

Temel sorumluluklar

Bir emlakçının temel görevleri,potansiyel müşteriler ve mevcut bir müşteri tabanı için destek. Gayrimenkulün satışı ve kiralanması işlemleri tamamlandığında bir emlakçı bulunmalıdır. Buna ek olarak, gayrimenkul değerlemesine katılmak, gerekli tüm belgeleri yapmak ve işlemleri hazırlamak ve gerekli mercileri ziyaret etmek zorundadır. Tipik olarak, bir emlakçı belirli bir gayrimenkul türü için bir acenteyle sürekli işbirliği içindedir. Ancak, görevleri listesi tipiktir. Emlakçılar kazançlarının, doğrudan uygulanmakta olan gayrimenkul türüne doğrudan bağlı olduğunu belirtmek isteriz.

Hukuka uygun olarak

Emlakçı takip etmek zorundadırnormatif-yasal işlemler ve mevzuat. Alıcıya verilen bilgiler eksiksiz ve güvenilir olmalı .. Emlakçı, sözleşmenin imzalanması ve yürütülmesi ile işlemin yürütülmesine ilişkin konular hakkında ayrıntılı tavsiyeler vermelidir. İşlem için gerekli belgelerin hazırlanması ve icrası da bir emlakçının eserine dahildir. Buna ek olarak, müşterisine, işlemin sonuçlandırılmasından sonra bilinen koşulları bildirmek ve icra sırasında herhangi bir değere sahip olmakla yükümlüdür. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra, emlakçı nesneyi satıştan çıkarmakla yükümlüdür, emlakçının kendisine sağlanan tüm belgelerin güvenliği ve gizliliğinin sağlanması gerekir.

Bir emlakçının kazançlarını belirleyen nedir

Genç profesyoneller genellikle önerilirküçük bir net oran ve her işlemin belirli bir yüzdesi. Bir bayi veya villa gayrimenkulüyle çalışan bir emlakçının geliri, birincil pazarın alanıyla karşılaştırıldığında kesinlikle daha büyük olacaktır. Gayrimenkul piyasasında çalışan emlakçı, ufuklarını sürekli genişletme fırsatı buluyor çünkü kârı, düzenli etkinliğe ve en son pazarlama tekniklerine bağlı. Bu nişi başarmak istiyorsa becerilerini ve becerilerini geliştirmeye mecburdur.