İpucu 1: Yüzük parmağındaki "çapraz" dövme ne demektir?

İpucu 1: Yüzük parmağındaki "çapraz" dövme ne demektir?İsimsiz bir parmak üzerinde bir haç şeklinde dövmeler yokHer zaman, sahibi hakkında bilgi aktarmak, kendi kendini ifade etme aracı olmak. Ancak çoğu zaman belirli bir anlamları vardır. Bu nedenle sevenler bedenlerini süslemeye başlarlar, belli bir figürün anlamına dikkat etmelisiniz. Bir parmak üzerinde bir haç şeklinde bir dövme hem dini anlamı hem de toplumsal anlamı veya ceza kimliğini taşıyabilir.

Dini haç Miley Cyrus

Anonim haklara sahip canlı bir örnekDini bir tezahür olarak parmak Miley Cyrus'tur. Bugüne kadar vücudunda 18 dövme var. Bunların arasında yüzük parmağının iç kısmında küçük bir haç görüyorsunuz. Miley sıklıkla onun bir Hıristiyan olduğunu ve içtenlikle Allah'a inandığından bahsediyor. Yüzük parmağındaki haç yalnızca dini önem taşıyor. Toplumsal anlamda, çapraz, bu dövmenin sahibi, halka parmağında fırça yönünde uzun bir uca sahip görünüyorsa, bir baba olmadan veya kaybolmadan büyümüş demek olabilir. Çapraz parmak uzun sonu parmağına bulunuyorsa, o tutucu esas olarak kabul edilir parmaklar, göğüs ve tapınağın üzerindeki küçük haç görüntülerinin suç dünyasının "olarak niteledi.Diğer arkadaşlar arasında" hayat olmak, arkadaş büyük önem anlamına gelir kadın sembolleri - hırsızlar. Bu tür haçlar, sahibinin bir minör tarafından mahkum edildiği anlamına da gelebilir. Olarak adlandırılan Ama erkekler arasında, orada mahkum da küçüklerin bir kınama anlamına gelebilir bir haçla dövmeler, yanı sıra Peter hapis veya - Haçlar. Bu haçların yardımıyla birçok tutsak karardan memnuniyetsizlik ifade ediyor. Ayrıca halka parmaklarında genellikle çeşitli anlamlara sahip olan çapraz halkalar gösterilir. Dövmeleri haç biçiminde yorumlamanın önemli bir yönü, ifade ettiği türdir. Olağanüstü güzelliğe sahip ve derin bir anlam taşıyan bir Kelt haçı olabilir. O güzelliği girift desenlerle karmaşık bir tasarıma ve Kelt kabileleri gizli anlam yatmaktadır ve nachalo.Yazychesky genellikle eril ve dişil, ya da dört yön (Kuzey, Güney, Doğu, Batı) sembolize ruhsal gelişimini ve erkek haçı sembolize eder. Çapraz, başka tür - 14. yüzyılda Germen Şövalyeleri, Alman ordusu (1870) en son sembolü sembolüydü demir, ve bugün demir çapraz güç ve şeref duygusu taşıdığı düşünülmektedir. Dini anlamda gizlenmemiş olsa da, Gotik haç temelde Hıristiyan haça dayanıyor. Christian Cross da, iki ana yolla temsil edilebilir: Latince basit ahşap haç ve İsa Hrista.Latinsky haç çarmıha Ortodoks din ve Hıristiyan inancının bir sembolüdür. Kural olarak, imgede minimalizmle ayırt edilir - düz açılı sıradan bir ahşap haç. Latince haç biçimi ilahi tezahürleri Hıristiyanlığın ortaya çıkışından önce bile sembolize etti. Örneğin, Mısır'da, haç sembolü iyilik sembolizmi, bir kişi ile birlikte görünen, yaşam boyunca ona eşlik eder. Bazıları için, sembolizmin işgali büyüleyici bir hobi haline gelirken, başkaları için - hayatın gerçek anlamı. Dövmelerin sembolizmi çok ilginç olabilir ve bazen de korkunç derecede tatsız olabilir. haç şeklinde Dövme, esasen, özellikle negatif değerler yok, ama durumda gerçek anlamı oldukça zordur çözülmeye ve kesin bilen tek haç sahibidir.
İpucu 2: Hangi dövmelere Gotik denirGotik tarzdaki dövmeler zarafet, koyu renk tonları bolluğu ile ayırt edilir. Çoğu zaman, dövme sanatçısı ejderhaları, kurgusal yaratıkları ve çeşitli yazıtları tasvir eder.

Gotik tarzda dövmeDövme her zaman zor olmuşturtoplum, bir çeşit protesto. Böylece farklı yaştaki insanlar kendi bireyselliklerini ilan ettiler. Birçoğu tamamen estetik sayılmasına rağmen, dövmeler bedenin süslemesine hizmet eder. Gotik dövmeler neredeyse her zaman koyu tonlarda yapılır. Benzer görüntüler, grunge tarzında dövmeler kadar popüler sayılır. Gotik cazibe tam tersi olarak kabul edilir. Çok önce göründü, ancak popülaritesini gençlik alt kültürlerinin çağını kazanarak kazandı. Dövme yapmadan önce bu dikkate alınmalıdır. Hemen her gothic dövüş eskizini bulabilirsiniz. Profesyonel bir sanatçı iseniz, gelecek çizimleriniz için kendi çizimlerinizi de kullanabilirsiniz. Gotik dövmeler vücudun koymak tercih sadece Gotlar, ama motorcular rokery.Samymi kafatası popüler, yanı sıra çeşitli kurgusal karakterler kabul geçer. Ayrıca, savaş sahneleri oldukça alakalı. Birçok kişi periler, elfler, savaşçı, karakterler, fantazi ve vampirlerin kendi vücut imajı koymak tercih ederim. Diğerleri büyücülük üzerine kitaplarda bulunan haç gibi dövmeler ve dini sembollerin mistik görüntüler, runik yazıtlar, geometrik şekiller, hem de büyülü işaretlerin çeşitli tercih edin. Cadılar, Gotik tarzdaki en popüler imgelerden biridir. Gotik dövmeler genellikle gerçek gibi görünür. Dövme sanatçıları gerçekçi görüntüler, hem bütün olarak ayrıntıları ve küçük elemanlarını göndermek istiyorum. Bu bazen zordur, bu nedenle böyle bir işi üstlenecek bir usta aramak gerekir. Hazır insanlar için dövmeler de yapmak istiyor, bu da özel bir anlam ifade etmiyor. Gotik görüntüler çoğunlukla sadece güzelliğe sahiptir. Gotik dövmeler her zaman ince çizgilere sahiptir, koyu renk tonlarında yapılır. Bazıları, çeşitli iblislerin yanı sıra, ızdırap ile çarpıtılmış insan yüzlerini de tasvir edebilir. Bugün bu tarz tutumun tamamen çelişkili olduğuna dikkati çekmektedir. Başkaları Satanizm, vuduizma, tarikatçılık sembolleri olarak kabul Bazıları, dövmeler bu tür çok önem yoktur. Bu nedenle, kendinize benzer bir dövme yaptırmayı düşünmelisiniz.