İtalya Doğal Kaynakları

İtalya Doğal Kaynaklarıİtalya, dünyanın ikinci büyük üreticisi.civa cevheri. Bu ülkede, mermer, granit ve traverten geniş yatakları da vardır. Ancak aksi takdirde, İtalya bağırsakları oldukça seyrek ve bu ülke, metalürji ve diğer sanayilerin gelişimi için hammadde satın almak zorundadır.

İtalya'daki doğal taş

Küçük bir ülke İtalya yeterince alırAvantajlı coğrafi ve jeopolitik konum. Bu devletin topraklarından üçte birinden fazlası anakara, yarısından fazlası yarımadaya, yüzde 17'si adaya aittir. Böyle standart dışı bir mülk bölünmesine rağmen, ülke kendisini büyük ölçüde sağlamaktadır.

İtalya'nın ana doğal kaynakları

Devletin doğal gaz ihtiyacının% 15'iÜlkenin doğusunda mevduat yardımı ile sağlanır. İtalya'nın komşu ülkelerden satın almak zorunda kaldığı kaynakların en azından bir kısmı. Kömür ve petrol yatakları küçüktür ve yakıt ve enerji kaynakları için ihtiyaçları karşılayamaz. Nedeniyle demir, krom ve mangan cevheri eksikliği, ülke ithal hammadde pahasına çelik endüstrisinin verimlilik sağlar. Bununla birlikte, burada potasyum ve sofra tuzu mevduatlarının gelişimi bakımından oldukça büyük. Bu, bu ürünleri birçok devletle aktif olarak ticaret yapmanızı sağlar. Kurşun, çinko, cıva cevher: mineral kaynaklarının bir baz metal stokları olduğu not edilmelidir. Madencilik hem kendi üretiminde, hem de diğer ülkelerle ticaret için kullanılır. Çoğunlukla İtalya'da cıva cevheri çıkarılır. Bu kaynağın rezerv hacmi, dünyadaki ikinci sırada yer almaktadır. Valle d'alanında 'Aosta antrasit var ama zaten bu ülkenin temel kaynağını geliştirmek Sicilya adasında bu küçük yatırmak - Potasyum ve bu minerallerin çıkarılması üzerine aktif çalışmaların kaya tuzu son zamanlarda ki yorgun Carrara alan boksit rezervi ortaya ... uzun zaman Puglia bugün karst depresyonların çıkarılır, bu mineralin küçük mevduat Liguria bulunan ve ülkenin orta bölgelerin strany.Osnovnoe zenginliği - tatlı Sicilya İtalya birçok tüf ve granit de .. mermer. kükürt büyük miktarlarda kuzey Toskana üzerinde var -. anıtlar ve döşenme konaklar ve kamu kullanım binalarının üretimi için bu ve yabancı ülkelerde kullanılan Carrara mermer, bilinen yatakları.

İtalya'nın zengin kaynakları nelerdir?

Bu devlet eksik değilfazla su kaynakları nedeniyle elektrik. Onlar sadece santrallerin çalışmasını değil, aynı zamanda İtalya sahilinde çok sayıda turisti cezbetmektedir. Bu, olumlu bir iklim tarafından kolaylaştırılır. Bu nedenle, aslanın geliri ülkedeki bu faaliyet alanından gelir.