İpucu 1: Bir çocuk için ganimetler nasıl bağlanır

İpucu 1: Bir çocuk için ganimetler nasıl bağlanırBebeğin hayatındaki ilk ayakkabılar güzel olmalı,Çekilmesi kolaydır, ancak aynı zamanda en ufak harekette atlamayın. Boots-sneakers yukarıdaki şartların hepsini karşılar ve bunlar yün veya pamuk iplikleriyle bağlanabilir.

Çerezler için, birbirine zıt renklerden oluşan yün kalıntılarına ihtiyacınız var

İplik Seçimi

Aynı kalitede ipler gerekecek, ancakfarklı renkler. Taban, dantel ve süsler için, beyaz renkli iplikler, üstten renkler için uygundur. Parlak doymuş renkler tercih edilir. Canlı şeyler bebeğin dikkatini çeker; böylece kırmızı veya mavi "iris" veya yün doğru olur. İpliğin kalınlığını tutturun. Çok kalın yün kanca # 2 uyumsuz olduğundan, iris için bir alet tineri almak daha iyidir - 1,5.

taban

Örme pantolon-ayakkabı tabandan başlar. Beyaz bir iplikle 8-10 hava döngüsünün zincirini bağlayın. Yaklaşık ortada, bu yüzden ringde kapatın ayak boyunca yer alacak gerekli değildir. İlk satır, tığ olmayan sütunlarla bağlanmıştır. Geçen döngüde (dişin solu "kuyruk") 3 örgü ve diğer taraftan çok basit sütunları dize kravat serinin sonunda. bir daire içinde Örgü, başlangıçta ve döngüler 5-7, tek bir sütun her bir satır sonundaki provyazyvaya düz oval elde etmesinin. Bir döngü eklemek zorunda olması mümkündür, ve diğer yerlerde olduğunu. sc 2 sütun olmadan, düzenli aralıklarla önceki satır provyazyvayte 1 sütununda Bunu yapmak için. bağları ve katlanmadan, yassı oval elde edildi önemli şey.

kenar

Arzu edilen uzunluğun dış tabanını bağlayarakbeyaz yanlarını kaybediyorum. Basit bir çubukla, ancak eklemeden bir daire içine örülmeye devam edin, böylece taraflar dikey olacaktır. Bu şekilde 3-4 sıra bağlayın.

Üst kısım

Farklı bir renk değiştirin. Eklemeden basit çubuklarla başka bir satır çifti bağlayın. Milin konumunu işaretleyin (düğümleri birbirine bağlayabilirsiniz). Çorapın yan tarafında, birbirinin karşısında bulunan çiftler halinde bağlanan çizmelerin parçalarını birbirine bağlayın.

içki kaçakçılığı yapmak

Paket eklenmeden bir daire içine örülür veindirildiği. Desen - aynı tıp tığısı olmayan sütunlarda, tek ve üstü örttüğünüz. Bu şekilde birkaç santimetre gönderin, sonra beyaz ipliğe gidin ve başka bir daire oluşturun. İkinci ganimet benzer bir şekilde bağlanır.

Futbol Topu

4 aynı beyaz daireyle bağlayın. Her birinin çapı - 2-3 cm Bunu yapmak için 5 hava halkası zinciri yapın ve bir halka içinde kapatın. Yükselişe 2 döngü bağlayın. Bir tığ işi ile halkaya 1 sıra sütun püskürtün, böylece düz veya hafif dışbükey bir daire ortaya çıkar. Sıraların geri kalanı, her bir çemberin başında 2 döngü yaparak tığ işi olmadan örülür. Çemberleri, çıkıntı yapan kemiklerine dokunacakları gıdıklara dikin ya da kravatlayın. İki özdeş beyaz bağcık bağlayın. Onları normalde spor ayakkabıları üzerindeki ayakkabılar için kullandığınız gibi takın.
İpucu 2: Bir Amigurumu Nasıl ÖrgülenirGüzel amigurumi oyuncakları Japonya'da ortaya çıktı,adı tam anlamıyla Japonlardan "örme, sarılı" olarak çeviriyor. Bu küçük oyuncak yaratıklar, çok yumuşak, sıcak ve sevimli tığ işi olup, ülkemizde iğne kuşlarının kalbini kazandı.

Bir amigurumu nasıl örmek
Ihtiyacınız olacak
  • - İplik;
  • - kanca;
  • - bir goblen iğne;
  • - olta, tel veya balmumu;
  • - dolgu.
talimat

1


Amigurumları örmek için, herhangi bir iplik uygun olacaktır: pamuk, örneğin "Iris", akrilik, angora. Tek şart kalın olmamalıdır. Yumuşak, yumuşak bir oyuncak yapmak istiyorsanız, tiftik, angora veya karışık iplikten örülür. Dokulu minyatürler oluşturmak için, pamuk bükümlü iplik en iyisidir. Ayrıca iş dünyasında, birçok iğne çocuğunda stokta bulunacak olan çeşitli bir iplik payı bulunur.

2


Örgü için bir kancaya, boyutuna ihtiyacınız olacaküretici tarafından önerilenin bir boyutu daha küçük olmalıdır (genellikle ipliğin etiketinde belirtilmiştir). Bu, tuvalin oldukça yoğun olmasını sağlamaktır.

3


Baştan örülmeye başlayın. Hava döngüsü yapın ya da "amigurumi halkası" olarak adlandırın, ardından ilk satırı tığ olmadan altı çubukla bağlayın. Sonra, bütün dikişleri spiral halinde örme.

4


Becerilerinizden emin değilseniz kullanınbir şey, örneğin, bir tenis topu, bir şablon olarak. Örgüye takın ve ortadan kravatlayın. Ardından çıkartın ve ters sırayla örme işlemine devam edin. Ardından, şemaya göre kafa, pençeler ve diğer gerekli ayrıntılardan daha küçük olan gövdeyi örtün.

5


Tüm parçaları dolgu maddesi ile doldurun. Bu sintepon, holofayber, sintepuh veya silikon olabilir. Ve kafa sıkı olmayınca doldurulmalı ve vücut, aksine mümkün olduğunca yoğunlaşmalıdır. Bu, başın orantısız olarak büyük olması nedeniyle, oyuncağın daha kararlı olmasını sağlamaktır. Kararlılık için, pençeler toplar, boncuklar veya diğer küçük plastik parçalarla doldurulabilir.

6


Tüm parçaları bağlayın. Başlığınızı, oyuncağın örtüldüğü ipliğin gövdesine dikin. Daha sonra pençeler, kulaklar ve diğer detaylar.

7


Oyuncağın ağzı bir goblen iğnesi ile işlenirÖrme kumaşa zarar vermeyecek şekilde kör uç. Duman ve gözlerle gözler, dükkanlarda dikiş için hazır olarak satın alınabilir ve namluya yapıştırılabilir. Bıyıklar olta takımı, tel veya balmumu ile yapılmalıdır.