Varikosel hakkında gerçeği: ameliyatsız tedavi

Varikosel hakkında gerçeği: ameliyatsız tedaviVarikosel, bir skrotal hastalıktır;spermatik kord bölgesi damarlarını arttırır (genişler). Bu hastalığın nedeni, skrotum alanında kötü kan dolaşımı olabilir.

Varikosel hakkında gerçeği: ameliyatsız tedavi

Varikosel gelişimiyle birlikte kan sürekli olarak kaybolurskrotum damarlar ve hareket geri Skrotumda ven üzerinde o damar duvarlarının bir azalma, kan damarlarının yerine düz kas vermez. skrotum normal çalışması sırasında, bu süreci, sürekli ve engellemeyen biçimde meydana gelir.

Hastalığın nedenleri

Testislerde damarlarda kan oluşması spermatik kordu çevreleyen damarların üstünde, böbrekten gelen damardır. Ve bu sadece sol tarafta görülür. Bu bölümdeki bu damar büyük çaplı ve yüksek basınçlıdır. Bu aşırı basınç sabit basınç altında, kan moshonku.Veny alır alt damarlar üzerinde bir etkisi vardır, yavaş yavaş elastikiyetini kaybeder. Duvarlarının kasları artık kan itmek için yeterli kesim yapamaz. Bu kan testis ve skrotum dolaşımda gecikmesine neden olur, hem de erkek testis ve epididimis normal işleyişi için onlar oksijen ile zenginleştirilmiş taze kan sabit bir kaynağı gerekir. kanlanma sperm az yaşayabilir hale gelmesi sırayla gerçek yol açar kıt, skrotal ısınma, giderek olduğunda. Erkek infertilitesinin nedenlerinden biri de budur. Tüm bu nedenler ve ameliyat masasına hastanın nedeni.

tedavi

Bir verikoseli tedavi etmek için,küçük bir operasyon. Ameliyat damarların spermatik kord etrafında bandajlanmasıdır. Sargıdan sonra kan damarlarında basınç yoktur, kan damara geri akmaz. Sıcaklık ve kan temini normale döner ve damardan akan kan damarlardan saptırılır. Birçok doktor, yalnızca bu yöntemin varikoseli iyileştirdiğine inanıyor. Teorik olarak, varikoselin erken evrelerinde hastalığın önlenmesi için koruyucu önlemlerin alınabileceği, ancak asıl olarak hastalığın başlangıç ​​semptomlarının asemptomatik olduğu varsayıldı. Hastalık zaten geliştiğinde doktor döner, bu da tedavinin ancak cerrahi olarak yapılabileceği anlamına gelir. Ameliyattan sonra hasta çocuğun konseptine ilişkin tüm endikasyonlara sahiptir. Damar bağlamasından sonra yapılan çalışmalar, 100'den 66 vakada spermin kalitesinin normale döndüğünü ve çoğu çocuk sahibi olmayan ailenin mutlu anne-babalar olabileceğini gösteriyor.