İpucu 1: Essentuki 17 ve 4 numaralı maden suyu arasındaki fark nedir?

İpucu 1: Essentuki 17 ve 4 numaralı maden suyu arasındaki fark nedir?"Essentuki No. 17" ve "Essentuki No. 4" - yaygın olarakYessentuki alanının ana zenginlikleri olan bilinen sülfürik-alkali mineral suları. Uzun yıllar bir takım hastalıkları tedavi etmek ve önlemek için kullanılmıştır. Bu maden suyu türleri arasında bazı farklılıklar vardır.

Mineral su Essentuki 17 ve 4 arasındaki fark nedir?

"Essentuki №17": kompozisyon, kullanım endikasyonları

Mineral su "Essentuki №17" vardırklorür-hidrokarbonat sodyum bileşiminin yanı sıra yüksek mineralizasyon (11.1-13.6 g / l). Sıcaklık 36-37oS ile 10-11oS ağız ve termal olarak bir sıcaklığa sahip olan, soğuk: Bu tür su 2 gruba sıcaklığı ile ayrılır. Her iki grup da içme suyunda iyileştirici bakınız, karakteristik özelliği, yüksek bir doygunluk ve mineral tuzları, yüksek karbon dioksit konsantrasyonudur. Essentuki'de bu tip gerçek maden suyu için 5 kaynak var. Maden suyu "Essentuki №17» mide-bağırsak yolunun azalmış motor fonksiyon (kronik gastrit, kronik viral hepatit, kabızlık ile hassas bağırsak sendromu, kronik kolesistit, pankreas iltihabı), ve endokrin sistem (şeker hastalığı) ile sindirim sistemi hastalıklarının tedavisinde tavsiye edilir. Derslerde 4-6 hafta sarhoş. Su ısıtılmış bir biçimde sarhoş olabilir, bu durumda güçlü bir müshil etkisi yoktur. azalmış salgılanması kronik gastrit olarak 200 ml miktarında yemeklerden önce yarım saat için alınır. 200 ml'ye kadar bir miktarda yarım saat irritabl barsak sendromu, kronik kolit içme suyu.
Mineralli suları içmek ancak karaciğer koliği yokluğunda, enfeksiyon nedeniyle komplike olduğunda ve ayrıca cerrahi bir işlem yapılmasına gerek kalmadan mümkündür.

"Essentuki №4" kullanım endikasyonları, "Essentuki №17" den farkı

"Essentuki No. 17" nin aksine, maden suyu"Essentuki №4» artan gastrointestinal motilite (krampları, ishal) ile hastalıklarında kullanılan gastrit, mide ülseri lezyonlar, kronik karaciğer hastalıkları, kronik kolit, safra ve idrar yolu işlev bozukluğu, ve metabolik bozukluklar. Gastrointestinal sistemin işlevlerini normalleştirir. Maden suyu aralığı 7,8-10,4 g / l olarak tuzluluğu »№17 Essentuki'de "Essentuki №4 »farklı olarak, bir sodyum klorid-bikarbonat kompozisyon ile karakterize edilmektedir." Bu türden su terapötik minerali ifade eder, ancak tıbbi-yemek odası olarak da kullanılır. Bu maden suyu 11 gözden çıkarılır.
"Essentuki №4" ve "Essentuki №17", sindirim sistemindeki herhangi bir hastalıkta, mide bağırsak sisteminde polip bulunan mide motor fonksiyonlarının ihlal edildiği, alevlenme aşamasında kontrendikedir.
Için "Essentuki №4" günde üç kez alınmalıdır.bir bardak. Su, boş bir midede, yavaş yavaş, küçük yumurta sarhoş olur. Eğer yemeden önce 30-45 dakika içmeye ihtiyaç mide suyu su normal salgı ile bir saat ve bir yemekten önce bir buçuk - Mide hastalıklarında ise gastrointestinal sistem ülseratiflezyonlara ile, yemekten önce 10-20 dakika alınır. Tedavi seyri 20-45 gün arasındadır.
İpucu 2: Hangi tür maden suyu içilirBirçok kişi maden suyunun faydalı olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, şişedeki her zaman "maden suyu" yazısı bu ürün değildir. Her köpüren su maden suyu değildir. Ve tüm su sınırsız miktarda tüketilemez.

Ne tür bir maden suyu içmelisin?
talimat

1


Doğal mineralli suların farklılıkları vardır. Bunlar masa, tıbbi ve tıbbi yemek odalarıdır. Her şey su içinde eritilen tuzların miktarına bağlıdır. Doğal mineralli su etiketinde mutlaka ekstrakte edildiği kuyu sayısı belirtilir.

2


Masa suyunda azami tuz içeriğigenellikle litre başına bir gramı aşmaz. Bu su günlük tüketim için uygundur. Tuz muamele ve tuzlu suda litreden en az 1, en fazla 10 gram içermektedir. Günlük kullanım için veya çeşitli hastalıklarla önleyici amaçlı olarak alımı için uygundur. Tıbbi suda, tuz içeriği litre başına 10 gramı aşar. Bir doktora danışmadan alınmamalıdır.

3


Birinde ya da diğerinde hangi tuzların baskın olduğu temelindemaden suyu, ismi bağlıdır. Mineral sular şunlardır: klorür, sodyum, sülfat, hidrokarbonat, magnezyum. Mineralli su içmeden önce, etiket üzerinde belirtilen mineralizasyon seviyesine dikkat edin. Bu rakam litrede 500 miligramdan daha az ise bu mineral su herkese güvenle sarhoş edilebilir. Bu rakam 500'den fazla ise, bir doktora danışmaya değer.

4


Su, yapay tuzlarla doymuş vemineraller, ne yararlı ne de terapötik özelliklere sahip değildir. Nihai ürün doğal bir rezervuardan alınır ve daha sonra tuz ve minerallerin eklenmesiyle filtrasyon tesislerinden geçerek temizlenirse, mineral denilemese de bu su tüketilebilir.

5


Yessentuki suyun bağırsağında bulunan su vardır.karmaşık yapı. Bu klorür hidrojenkarbonat-sodyum suyu, litre başına 10-12 gram mineralizasyona sahiptir. "Essentuki-17" gastrik hastalıklar, safra kesesi ve karaciğer hastalıkları, obezite, gut ve hafif diyabet tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Başka bir kaynaktan çıkarılan "Essentuki-4". Bu maden suyu, mide, barsak yolu, böbrek hastalığı, karaciğer ve mesane hastalıkları için endikedir.

6


"Narzan" kömür ve sülfürik tuzları içerirasitler, serbest iyonlar, kalsiyum ve magnezyum. Düşük tuzluluk - litre başına 2-3 gram bu suyu tedavi edici ve koruyucu amaçlarla kullanmanıza izin verir. Doktorlar idrar, sindirim sistemi, kardiyovasküler sistem ve sinir sistemi hastalıklarının yanı sıra metabolik bozukluklar için "Narzan" uygulamasını tavsiye ediyor.

7


Doğal bikarbonat-sodyum suyu "Borjomi" mineralleri, günlük olarak masa suyu yerine tüketilebilecek şekilde dengelenmiştir.