İpucu 1: Bir yenidoğana aşı olup olmamanız gerekiyor?

İpucu 1: Bir yenidoğana aşı olup olmamanız gerekiyor?Sovyet döneminde ebeveynlerin çoğuBebeğin aşılanması gerektiğinden şüpheliler. Sonuçta, babalarının ve annelerinin birçok çocuk hayatını ele geçiren epidemiler hakkındaki hikayelerini duydular. Şu anda bu salgınların patlak vermediği gibi, aşılara karşı tutum çok daha az kategorik hale gelmiştir. Öyleyse bir yenidoğana aşı olup olmaman lazım?

Yeni doğan bebeğe mi aşı yaptırıyorsunuz?

Aşılama için argümanlar

Tehlikeli hastalık salgınları riskişimdi onlarca yıl öncesinden ölçülemeyecek kadar düşük ve büyük oranda aşı kaynaklı. Bununla birlikte, her yerde herhangi bir patojen mikroorganizma ile karşılaşılması hala mümkündür. Örneğin, şehrinizi ziyaret eden enfekte bir turist yabancıdan havalanabilirsiniz. Ya da yabancı bir yöreden eve virüs getir. Sonuç olarak, çocuğunuz enfekte ve hasta olur. Fakat bebeklik çağındayken gerekli aşıları alırsa, bu neredeyse kesinlikle olmaz. Aşılanmamış çocukların patojen mikroorganizmaları yakalayabilecekleri başka birçok yol vardır. Örneğin, tüberkülozlu bir hasta ile temas halinde. Veya sokak köpekleri ve kedileri çalıştıran kum havuzunda oynuyorsunuz. Bebeğiniz aşılanmış olarak onu bu tehlikeden kurtarırsınız Son olarak, bağışıklık halen oluştuğunda, en savunmasız yaştaki hastalıklardan - 1 aya kadar olan zaman - dan çocukları korumak özellikle önemlidir. Ve burada aşıların rolü fazla hesaplanamaz. Çocuğun hastalanmasına rağmen, aşı hastalığın gidişatını önemli ölçüde yumuşatır.Bazı kişiler emzirilen bir bebeğin neredeyse hiç hastalanmadığına inanır. Ancak bu doğru değil.
Bebeğin bağışıklığı yapay karışımları yiyen bir çocuğun bağışıklığından gerçekten daha güçlü olmasına rağmen.

Aşılara karşı argümanlar

Yenidoğanlara karşı aşıların muhalifleri bu argümanları getiriyor. Herhangi bir aşılama komplikasyonlarla doludur. Bazı durumlarda bu komplikasyonlar şiddetli formda ortaya çıkabilir ve hatta ölümle sonuçlanabilir.
Ne yazık ki, vücudun bir patojenik elementin (büyük ölçüde zayıflamış bir şekle girme) reaksiyonunu öngörmek imkansızdır. Dolayısıyla, bu gibi durumlar kaçınılmazdır.
Ülkemizde ilk 18 ay boyunca bebekhayat, 9 kadar aşı almalı! Ve her aşılama 4 ila 6 mesyatsev.V bileşim DTP aşılarının bir süre (boğmaca, difteri ve tetanoz karşı kombine aşılar), hatta çok küçük miktarlarda toksik maddeler olsa da, mevcut immün çocuk inhibe sonra - formaldehid ve organik cıva tuzu. Tıbbi istatistiklere göre, vücudun savunmasız küçük rebenka.Nakonets üzerinde nasıl hareket edeceklerini tahmin etmek imkansızdır, 90 yıl içinde difteri hastası oldu birçok kişi, daha önce defalarca hastalığa karşı aşı ve bulundu. Ama aşılama çocuğu aşılama, ebeveynler dikkatli düşünmek ve tüm artılarını ve aşılama eksilerini tartmak gerekir karar verirken zabolevaniya.Poetomu onları korumadı.
İpucu 2: Bir çocuğa aşı olup olmamaBir çocuğun aşılanması ya da reddedilmesi gerekliliği konusundaki tartışmalar, sosyal ağlarda birkaç yıl boyunca sürdürülür. Aşı için konuşanların sayısı, karşı olanların sayısına eşittir.

enjeksiyonDoktorlar çocuğun aşılanmasını şiddetle tavsiye eder,hastaneden başlayarak. Burada bir yenidoğan hayatının ilk 12 saatinde viral hepatit B'ye karşı aşılanır, bir haftalık bebek tüberküloza karşı aşılanır. Dahası, ulusal bağışıklama takvimine uygun olarak, çocuğun difteri, boğmaca, tetanoz, poliomyelit, kızamık, kızamıkçık ve kabakulaklara karşı aşılanması beklenir. Aşıların her tanıtımından önce, ebeveynler, aşılama yetkisi veren veya aşılamayı yasaklayan uygun bir belge imzalamalıdır. Doktorlar, aşılamadan sonra komplikasyonların oluşma olasılığının azlığı ve ayrıca bir aşılanmamış çocuğun hastalanması için bir fırsat olduğuna dikkat çekiyor ancak pediyatristler aileleri için nihai karar verme hakkını bırakıyor.

Aşılar ve eğitim kurumları

Aşı olmayı reddeden ebeveynleranaokuluna girerken ve sonrasında okulda sorunlarla yüzleşmeleri gerektiğini unutmayın. Anaokulu ve okul ebeveynleri, çocuk polikliniğinin başhekimi tarafından imzalanmış, öngörülen formun bir tıbbi kartı sağlamalıdır. asıl sorun devlet ve belediye anaokulları ticari klinikler tarafından verilen kartları reddederek kart sadece bölgesel klinikler kabul gerçeğinde yatmaktadır. doğumda çocuğun sadece toplum içinde bir tıp kurumuna bağlıydı ve gözlem ticari merkezinde doktorlar tarafından gerçekleştirilmiştir varsa, bir kere ebeveynin meşru hakları çerçevesinde aynı açgözlü imza almak için baş hekimin ofisini ziyaret değil. Yasa'yı bilgisi 157 № yardımcı olacaktır sorunları en aza indirmek "bulaşıcı hastalıkların immünopropilaksis üzerinde."
Özel anaokulu, aşı olmamış çocukların ebeveynlerine daha sadıktır. Bu tür çocuk yuvalarının dezavantajlarından biri, ziyaret başına yüksek maliyettir.

Yasaklamaların nedeni aşı olmamasıdır

Anaokulu ve okul ile olan anlaşmazlıklara ek olarakSorunlar yurtdışına çıkarken ortaya çıkabilir. Gerekli aşıların eksikliği bazı ülkelere giriş yasağına neden olabilir. Buna ek olarak, reddetme, gelecekteki mesleğin seçiminde bir kısıtlama gerektirir, çünkü işe alınırken zorunlu bir aşı gerekli olabilir. Her durumda, aşı ihtiyaçları hakkındaki nihai karar anne-babalar tarafından alınır. Aşılamayı reddetme durumunda, bu belgeselin teyit edilmesi gerekir. Bir reddini imzalamadan önce, sonuçlarını ve olası komplikasyonlarını anlamaya değer.

Sonsuz tartışma

Karşı taraflar arasındaki anlaşmazlıktaaşılama zihni yenmelidir. İlk aşılamayı bağışıklık sisteminin olgunlaştığı zamana kadar altı yaşından önce erteleyin. Aşılar endikasyonlara göre kesinlikle yapılmalıdır.
Aşılamayı yapmadan önce, belirli antikorların yokluğunu belirlemek gerekir ve bu durumda sadece bu durumda aşılama yapın.
Aşı öncesi, zorunluAntikorların bileşimi üzerine kanın immünolojik analizi. Çocuğunuz hasta olduğunda ya da alerjik alevlenmeniz varsa, hiçbir koşulda aşı yaptırmayın. Bir oturumda, bağışıklık sistemi üzerinde ciddi stres yaratmaktan kaçınmak için birden fazla aşı kullanmayın. Canlı aşı ile aşılamayın ve aşılama tarihinden itibaren bir ay sonra antikorların görünümünü izleyin. Ancak bu şekilde çocuğun sağlığını kurtarabilirsiniz.