İpucu 1: Esperal: dozaj yöntemleri ve kullanım endikasyonları

İpucu 1: Esperal: dozaj yöntemleri ve kullanım endikasyonları"Esperal" tıbbi bir üründür,hangi alkolizm tedavisinde kullanılır. Tıbbı aldıktan sonra, hastanın alkol tüketimini engelleyen hoş olmayan hisleri vardır. Alkolizm gelişim derecesine bağlı olarak, ilaç çeşitli dozlarda uygulanabilir.

Esperal: dozaj yöntemleri ve kullanım endikasyonları

Kullanım Endikasyonları

Esperal önleme için kullanılıralkolizm belirtileri. İlaç alkol bağımlılığının tedavisinde tedavinin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılabilir. Ayrıca, ilaç nikel ile kronik zehirlenme için kullanılır ve bu da daha sık alkollü içeceklerin aşırı tüketiminin bir sonucudur. İlacın farklı bir amacı yok. Hastanın disulfiram'a (ana aktif madde) karşı duyarlılığı artarsa ​​"Esperal" önerilmemektedir. Ciddi derecede karaciğer ihlalleri için ilacın reçete edilmesi yasaktır. İlaç diyabet, nöropsikolojik rahatsızlıklar, iskemi, epilepsi vakalarında kontrendikedir. Alkollü içeceklerin son alındığından 24 saat sonra tabletler reçete edilmez. Emzirme sırasında ve gebelik sırasında ilacın kullanılması tavsiye edilmez. "Esperal" nedeniyle ilacın olası olumsuz etkileri ağızda metalik bir tat belirtilen yan effektov.Sredi sayılarının çokluğu hekim sadece atanabilecek tabletler şeklinde, gelir ve çok nadir durumlarda geliştirmek hepatit, baş ağrısı, alerjik deri reaksiyonları ve hafıza bozulması görülebilir.

İlacın alınması

Alınmadan önce ilacın uygulanmasıhastanın sağlığının ön değerlendirmesi kapsamlı bir inceleme ile atanır. Hasta, ilacın alınmasının olası sonuçları hakkında mülakat yapılır. Doktor, bir kişiyi tedavi sürecindeki olası komplikasyonlar hakkında ve tablet almanın rejimi hakkında uyarmalıdır Genellikle ilaç sabah yemeğinde günde bir kez 500 mg dozunda verilir. Dozaj doktor tarafından azaltılabilir. Alkol terapisine ilaveten bir diyet reçete edilebilir. Doz, ilacın öngörülen miktarı istenen etkiye sahip değilse, hastanın cevabına bağlı olarak arttırılabilir.7-10 gün sonra doktor bir alkol testi geçirir ve hastaya 30 ml'den fazla votka (% 40 etanol) vermez. Eğer alkol sarhoşluğuna tepki zayıfsa toplam doz 120 ml'yi geçmemelidir. Numune, 11-12 günlük tedavi için hastanede tekrar edilir. Daha sonra, ayaktan hasta bazında (son testten 2-3 gün sonra) ek testler gerekebilir. Reaksiyona dayanarak, alkol veya ilacın dozajı ayarlanır. Gelecekte, ilaç 150-200 mg'lık bir dozajda bakım terapisi çerçevesinde kullanılır. Daha sonraki muamele 3 yıldan fazla olmayan bir süre için yapılır.
İpucu 2: "Esperal": kullanım ve kullanım talimatları"Esperal" alkolizm tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kullanımı alkol üzerinde kalıcı bir olumsuz etki oluşturur. İlacın aktif bileşenleri disülfiramdır.

"Esperal": kullanım ve kullanım talimatları"Esperal": endikasyonlar, kontrendikasyonlar, incelemeler

Esperal tabletler için şu şekildedir:oral uygulama, subkutan implantasyon için tabletler, jel. alkolizm, ilacın bir araç aşamasına bağlı olarak reçete olarak hasta tarafından tüketilen alkol miktarını kontrol etmek için mümkün olduğu zaman. araçlar kronik alkolizm tedavisi sırasında nikel ile zehirlenme durumlarında detoksifiye edici maddeler olarak, alkol bağımlılığının tedavisi sırasında nüks önlemek için kullanılır. "Esperal" bir sonucu olarak alkol kullanılması etanol metabolitlerinin konsantrasyonu artar, kan basıncını düşürücü, keyifsizlik, kusma kızarma, bulantı görünür. İlacın arka plan üzerinde alkol alımının karşı tepki hızı ve gecikmiş olabilir. Hızlı bir yanıt kardiyovasküler ve merkezi sinir sistemi bozuklukları varken. hastanın bir gecikmiş cevap kronik hepatit, böbrek gelişebilir zaman, pankreas zhelezy.Sredstvo nöropsikiyatrik hastalıklar, karaciğer ya da böbrek yetmezliği olan bileşenlere aşırı duyarlılık, kardiyovasküler sistem (miyokardit, kalp-damar hastalığı) ciddi bir hastalık kontrendikedir şeker hastalığı, epilepsi, gebelik sırasında, laktasyon. Birçok misafirler için, ilacı aldıktan sonra ağızda, alerjik reaksiyonlar, baş ağrısı, alt uzuvların polinevrit, psikozlar metalik bir tat görünür. Bellekte, konfüzyonda, optik nevritte, gastritte azalma olabilir. Sizce, nadir durumlarda beyin trombozu, yorgunluk, hepatit vardır.
Hasta, alkolden veya etil alkol içeren ilaçlardan önceki 24 saat içinde almışsa ürünü kullanmayın.

Esperal ilacın kullanım talimatları

Esperal kullanmadan önce, hastaiki ila üç gün içinde alkollü içki içmelidir. Tablet şeklinde, ilacın günde bir kez (sabah, kahvaltıda) 0.5 g miktarında alınması gerekir. İlacın başlanmasından 8-10 gün sonra teturam-alkol testi yapılmalıdır. Üç ya da beş gün sonra hastanede - bir iki gün sonra ve ayaktan - tekrarlanır. Ayrıca, "Esperal" bir ila üç yıl boyunca günde 0.150-0.2 g'lık bir idame dozunda kullanılır.
Bir jel formunda, "Esperal" implante edilir ve etkisini tabletlere benzer biçimde gösterir.
İmplant tabletleri "Esperal" girilmesi gerekiyorkalçanın üst kısmının kas dokusunda veya sol iliyak bölgede derinliği 4 cm olan ilaç ilacı anestezi ve dezenfeksiyon sonrası implante edilir. Uygulanan ilacın toplam dozu sekiz tablettir (0.8 g). İmplantasyonun sonunda, insizyona dikiş ve steril bir bandaj yerleştirilir. İlacın süresi dozaj ile belirlenir ve her durumda ayrı ayrı seçilir (6 aydan 5 yıla kadar).