Kulağım neden iyi duymuyor?

Kulağım neden iyi duymuyor?İşitme engellileriyle, şüphesizgeçecek ve kendi kendine ilaç vermenize gerek yok. Kulak burun boğaz uzmanı ziyaret etmek gereklidir. Sonuçta, kulak, acil tedavi gerektiren birçok sebeple duyulması güç olabilir ve yalnızca uzman doğru teşhisi yapabilir.

Kulağım neden iyi duymuyor?

Hangi hastalıklar işitmeyi daha da kötüleştirebilir?

Çoğu durumda kulağın duyulması zor olduğundan dolayıİnfluenza, kızıl hastalığı, kızamık gibi bulaşıcı hastalıkların bir dizi komplikasyonları. Genellikle işitme kaybı da rinit, sinüzit ve nazofarenks mukozasının şişmesine neden olan diğer hastalıklara karşı çıkar. Bu şişme orta kulak bölgesine de yayılabilir. İyileştikten sonra şişme yok olur ve söylenti hızla vosstanavlivaetsya.Uho yanı sıra nedeniyle beyinde tümör oluşumuna nedeniyle travmatik beyin hasarı etkilerine duymak zor olabilir. Bu durumlarda, altta yatan hastalığı tedavi etmek zorunludur ve işitme düzeltme - bir sorun değil KBB doktoru ve nevropatologa.Sluh otitis media (kulak enfeksiyonları) bir sonucu olarak bozulabilir. Hastalığın kronik evrede geçiş irreversibl işitme kaybına yol açabilir çünkü aynı zamanda, tedaviye ihtiyacı vardır. İşitme bozulmasına, bazı antibiyotiklerin kullanılması da sebep olabilir.
Özellikle streptomisin ve gentamisin gibi yan etkilerle karakterizedir.
Son olarak, kulak iltihabı nedeniyle duyulması zor olabilirişitme siniri. Bu durumda, işitme kaybına kulak çınlamasıyla gürültü hissi eşlik eder, eğer bir kişi halen baş döndürüyorsa dengesini korumakta zorluklar oluşur ki bu da akut bir işitsel sinir nöriti anlamına gelir. Duruşmayı sürdürmek için derhal hastaneye kaldırma ve yoğun tedavi gereklidir.
Aksi takdirde, birkaç gün boyunca (ve bazen birkaç saat boyunca) sağır sağlığı gelişebilir.

Yüksek sesler ve işitme organı

İş veya hobilerin doğası gereği,düzenli olarak büyük ses yükleri çeker - kulak burun boğaz uzmanlarının potansiyel müşterileri. Bu, her şeyden önce, işçiler vb dövme mağazalar, havaalanı personeli, profesyonel müzisyenler, asker, meşgul karayolları boyunca ayakta evlerin sakinleri vardır kükürt kümeleri, kulak kanalına yağ bezlerinin parçacıklar ve salgıların epiteli - riskini göze alarak yüksek sesli müzik severler nedeniyle buşon için bozulabilir işitme nihayet naushnikah.I içinde dinlemek özellikle isteyenler de vardır. Bu durumda, tıp bir tıbbi tesisten çıkarılmalıdır, örneğin kulak kanalını ılık su veya özel bir şırıngadan bir furacilin solüsyonu ile durulayarak. Eczanede fito mumları satın alabilirsiniz, ancak yine de bu prosedürü uzmanlara emanet etmek daha iyidir.