"Nolpaz": kullanım talimatları, uyuşturucuyla ilgili değerlendirmeler

"Nolpaz": kullanım talimatları, uyuşturucuyla ilgili değerlendirmeler"Nolpaz" - antiulcer, onunmide ve duodenumun tedavisi için reçete. Ajan, uyaran türüne bakılmaksızın, hidroklorik asit üretimini azaltır. İlacın etken maddesi pantoprazoldur.

 "Nolpaz": kullanım talimatları, uyuşturucuyla ilgili değerlendirmeler

"Nolpaz": uyuşturucu kullanımı için talimatlar ve talimatlar

Tıbbi preparat "Nolpaz"(Kombinasyon terapisinin bir parçası olarak) enfeksiyonu Helicobacter ile gastroözofageal reflü hastalığı tedavisi, Zollinger-Ellison sendromu veya ilişkili diğer durumlar ile steroidal olmayan anti-inflamatuar ilaçların neden olduğu eritici ve mide ülserli lezyonlar ve 12 duodenal ülser hastalarında görülen peptik ülser, gastrointestinal sistem tedavisi için, mide asidi salgısının artması.
"Nolpaz" gastrointestinal sistemin hareketliliğini etkilemez.
Tedaviye başlamadan önce "Nolpez" silinmelidirmalign neoplazi. İlaç sabah kahvaltısından önce veya kahvaltı ve akşam yemeğinden önce alınmalıdır (çift alım ile). iki aya kadar - asit regürjitasyon, mide yanması ve ağrı günde 1 tablet "Nolpazy-20", en iyi tedavi kursu yutma zaman. Önleme amacıyla ve destekleyici bir tedavi olarak günde bir adet Nolpazy-20 tablet alın. Eğer dispepsi semptomları yaşarsanız, ilaç tek seferde alınabilir. steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar kullanımından kaynaklanan mide-bağırsak sisteminin aşındırıcı ve ülseratif lezyonların tedavisi için bir ya da iki tablet alınmalıdır "Nolpazy-40." Bu hastalıkların tekrarının önlenmesi olarak günde 20 mg ilaç içmeniz gerekir. Tedavi seyri - en az bir aydır. H. pylori bu durumda, bir veya iki hafta boyunca tedavi gerektiğinde, günde iki kez, bir hap "Nolpazy-40". Tüm Zollinger-Ellison sendromu, mide salgısında artış ile ilişkili diğer durumlar, iki aşamaya bölünür günlük ilaç, 80 miligram alır. Tedavinin süresi - ayrı ayrı. Yaşlılıkta, insan karaciğer günlük doz "Nolpazy" en fazla 40 mg olmamalıdır.

"Nolpazy" nin başvurusu üzerine geri bildirim

İncelemelere göre, "Nolpaz" ağrıya neden olabilirkarın ağrısı, kabızlık, ishal, kusma, bulantı, mide gazı, baş ağrısı, ağız kuruluğu. İlacın yönetimi sırasında baş dönmesi, artralji, bulanık görme, kızarıklık, kaşıntı görünebilir. Nadir durumlarda "Nolpazy" kullanımı ciddi karaciğer hasarı, karaciğer enzimleri, trombositopeni, lökopeni, periferal ödem, kas ağrısı, anafilaktik şok, depresyon, hastalıklı gerilim meme, interstisyel nefrit, ürtiker, halsizlik, ateş anafilaktik reaksiyonlara neden olur.
Ciddi yan etkiler ortaya çıkarsa, ilaç atılmalıdır.
"Nolpaz" dispepsi için kontrendikedir.nevrotik köken, ilaca aşırı duyarlılık, 18 yaşın altındaki çocuklar ve ergenler. Gebelik ve emzirme döneminde, ilaç sadece katı göstergeler için reçete edilir.