Potasyum permanganat nereden alınır

Potasyum permanganat nereden alınırPotasyum permanganat olan potasyum permanganat,Genelde potasyum permanganat olarak adlandırılan günlük hayatta, yaraları tedavi etmek için bilinen bir araçtır. Gastrik lavaj için zayıf bir potasyum permangan solüsyonu da kullanılır. Birkaç on yıl önce, bu koyu renkli toz herhangi bir eczanede özgürce satın alınabilirdi. Şimdi herhangi bir eczanede potasyum permanganat bulunamıyor, ancak serbestçe satın alınabileceği başka yerler de var.

Manganquoca, çok nesil bir yara tedavisi ürünüdür

eczane

Potassium permanganate, tüm eczanelerde satılmamaktadır.iki sebep. Birincisi, bu kadar masum görünen toz patlayıcı yapmak için bir bileşen. Doğru, bomba için epeyce ihtiyacı olacak. İkincisi, modern eczanelerin her zaman potasyum permanganatın depolanması için koşulları yoktur. Potasyum permanganat tozu kolayca suda çözülür, bu nedenle kuru bir yerde saklayın. Bu büyük olasılıkla eczanede bulunmayacak, ürün çeşitleri çoğunlukla hijyen ürünleri ve gıda katkı maddelerinden oluşacak. Ancak, her türlü merhem ve iksirlerin düzenlenmesi için orada bulunan potasyum permanganat vardır. Her halükarda, sadece eczacınıza danışmalısınız. Satış için, potasyum permanganat torba içinde veya 3 gramlık kavanozlarda. Fakat önceden reçeteyle doktora başvurmak daha iyidir.
Potasyum permanganat tozu çok uzun süre saklanır, bu nedenle büyükanenin klozetinde bulunursa kullanılabilirler.

Kimyasal reaktiflerin depolanması

Potasyum permanganat tozu ayrıcakimyasal deneyler. Bu nedenle, bir kimyasal reaktif mağazasında satın alınabilir. Ne yazık ki, bu tür mağazalar tüm bölgesel merkezlerde bile değil. Ancak Moskova'da ve St. Petersburg'da onlar vardır ve okul veya kolejden bir başvuru yapmalarına rağmen bu ürün size sunulacaktır.
Kimyasal reaktiflerin ve eczanelerin bazı mağazaları, İnternet'le birlikte ticaret yapmaktadır. Manganez, herhangi bir madde gibi, doğrudan sitede sipariş edilebilir.

Bahçıvanlar için eşyalar

Potasyum permanganat'ın bir çözeltisi debahçecilik. Bu, çok yaygın kullanılan bazı bitki hastalıkları için kabul görmüş bir ilaçtır. Bu nedenle, bahçıvanlar için mal sattığınız en yakın mağazaya bir yürüyüş yapın ve oraya bir ilgi gösterin. Potasyum permanganat genellikle oradadır, ancak daha sık çözümdür. Bahçıvanlar için çevrimiçi mağaza hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bir kilogram paketinde potasyum permanganat bile sunabilirsiniz. Bu miktardaki potasyum permanganat, tıbbi amaçlar için zorunlu değildir, çünkü konsantre bir solüsyon için bile sadece birkaç kristal gereklidir. Fakat şartlara uyarsanız, potasyum permanganat sonsuza dek saklanabilir. En yaygın kapağı iyi kapanan geleneksel bir cam kavanozdur. Banka düzgün bir şekilde yıkanmalı ve çok dikkatli bir şekilde kurutulmalıdır. Eczanelerde, potasyum permanganat genellikle hava geçirmez kapaklı kaplarda saklanır, ancak bu evde gerekli değildir. Maddenin kendisi agresif değildir ve en önemlisi depoda - nemin oluşumuna izin vermeyin. Böylece sadece banka değil, aynı zamanda mumlu kâğıt torba da depolamaya uygun olacak. Potasyum permanganat, gliserin ve diğer bazı maddelerle temasta bulunmamalıdır.