Plastik kokusunu elektrikli su ısıtıcısından çıkarmak için

Plastik kokusunu elektrikli su ısıtıcısından çıkarmak için

Bazen, yeni bir elektrik satın aldıktan sonraçaydanlık, metresler hoş olmayan bir özelliği fark eder - cihazın içindeki plastik kokusu. Bu koku, demlikte kaynayan suya iletilir, sadece satın alma sevinci gölgesinde değil, aynı zamanda çay içme süreci gölgesinde kalır. Birkaç yoldan tatsız bir kokudan kurtulabilirsiniz.

Plastik kokusunu elektrikli su ısıtıcısından çıkarmak için

Yeni su ısıtıcısına su dökün. 3-4 limon suyuna sıkıştırın. Cihazı açın ve suyu kaynatın. Su kaynar sonra, su ısıtıcısında bu solüsyonu 12 saat bekletin. Zaman geçtikten sonra, çözeltiyi tekrar kaynatın ve boşaltın. Su ısıtıcısını akan su ile temizleyin. Gerekirse prosedür tekrarlanabilir.

Kurtulmanın ikinci yoluyerine limon suyu, limon suyu çanta kullanın. Elektrikli su ısıtıcısına işaret ile su doldurun ve iki paketten (her biri 25 g'lık) sitrik asit doldurun. Çözümü kaynatın ve su ısıtıcısında 12 saat bekletin, daha sonra kaynatın ve su ısıtıcısını yıkayın.

Üçüncü yöntem ilk ikisine benzer, ancak meyve suyu veya asit yerine limon kabuğu kullanabilirsiniz.

Bir oksitleyici madde olarak, asetiköz veya masa sirkesi. su dolu bir su ısıtıcısı ekleme, iki çorba kaşığı esans (% 70) ve sirke 100 g. Daha sonra tahliye ve çaydanlık yıkamak, üst üste çözeltisini iki veya üç kez kaynatın.

Bir çaydanlıkta hoş olmayan bir kokunun giderilmesi içinpudra ekmeğinden yararlanın. Su ile doldurulmuş bir kapta, 3 yemek kaşığı soda dökün ve suyu kaynatın, sonra soğutun, suyu boşaltın ve su ısıtıcısını yıkayın.