Amigurumi: bebek

Amigurumi: bebek

Japonya'dan gelen güzel örme oyuncaklar,daha popüler hale geliyor. Özellikle sıklıkla örme hayvanları veya bebekleri, yeteneklerinizi işemek için göstermenin harika bir yoludur. Amigurumi bebekler minyatür, eğlenceli veya iç olabilir.

Amigurumi bebek

Geleneksel olarak, amigurumi tekniğinde,Hatıralık veya oyuncak olarak kullanılabilecek minyatür modeller. Oyuncaklar arasındaki başlıca farklar başka bir teknikle yapılmıştır - geniş yuvarlak başlı, göz boncuklu, küçük bacaklar ve kalemler. Püre, elbise ve giysiler için, aynı kalınlıkta veya daha ince tırnakların bağlanması gereklidir. Gerçek Japon amigurumi basit elementlerden oluşur - toplar, sosisler, silindirler.

örme Amigurumi bebekleri

Teknik, bir daire içinde tığ işitığ olmayan sütunlar, bazen de nakidami sütunlar kullanılır. Çengelin boyutu, tuvalin delikler olmadan yeterince sıkı olacağı şekilde seçilmelidir. Elbiselerin örgüleri genellikle karmaşık açık elle yapılan ciltleme ile kullanılır, bazen kumaştan detayların dikilmesi ya da örme iğneler ile örülmesi daha kolaydır.

Örgü başlangıcı sözde halkadan geliyorAmigurumi. Bu yöntem, daire içinde kapalı bir dairenin geleneksel başlangıcının aksine, deliksiz bir parçanın elde edilmesini sağlar. Amigurumi halkası, ilk satıra ait halkaların birbirine geçtiği bir daireye sarılmış bir iple aittir. Önce halka büyük olabilir, ancak ilk sıra tamamlandığında ipliğin ucunu çekmeniz gerekir ve deliği kapatarak tamamen sıkılırsınız.

Amigurumi bebekleri: düzen

Sonraki örme, şemaya göre her zamanki gibi yapılır. Birçok amigurumi şeması, Japonca'dan Rusça'ya tercüme edilir ve betimsel bir açıklama gösterir. Diğerleri çizimler şeklinde kaldı - kısa bir analizden sonra, onlardan korkmanız gerekmiyor, örülmek daha da kolay olduğu açıkça belli oluyor.

Haçlar tığ işi olmayan sütunlar, küçükkeneler eklenmiş çubuklar, büyük - çift ilmekler, bir yıldız işareti tekrar etmeye başlamak için yer işaretler. Bir sıradaki dikiş sayısı köşeli parantez içinde gösterilir. Herşey doğru bağlanmışsa, serinin başlangıcı daima uyuşmalıdır, böylece burası kontrol için zıt bir iplikle daha iyi işaretlenmiştir.

İnce kulp ve bacakların örülmesini kolaylaştırmak için bazen özel aletler kullanılır. İnce bir kurşun kalem alıp bir daire etrafında kravat edebilirsiniz - bu tam ve düzgün bir şekilde ortaya çıkıyor.