Origami fare nasıl yapılır

Origami fare nasıl yapılır

Origami tekniğindeki fare mükemmel bir hediye olacak veYeni Yıl için bir Noel ağacı için özgün bir dekorasyon. Bir çocuğun böyle küçük bir hayvanı kendi haline getirmesi zordur, ancak yetişkinlerin yardımı ile oldukça mümkündür. Bu durumda antenin, gözlerin ve musluğun işin zorunlu unsurları olduğunu unutmamak önemlidir. Bir parça peynir zanaat için mükemmel bir son olacak.

Fare origami

Ne gereklidir?

Bir fare origami oluşturmak için aşağıdaki malzemeler hazırlamak gerekir: - kalem - makas - bir cetvel - Kağıt beyaz ve gri bir tabaka.

Origami tekniğinde fare

Önce çizilmiş bir kağıt alınmeydan 20 x 20 cm olup, kesilmesi gerekir. Kare çapraz katlar boyunca katlanır. Sonra bir üçgen elde ediyoruz. Üçgenin sağ kısmı orta çizgiye eklenir. Fareyi pürüzsüzleştirmek ve düzgünleştirmek için, kalemle katlama çizgisini ana hatlarıyla çizebilirsiniz. Sol tarafta da benzer eylemler yapılır. Sonunda, eşkenar dörtgen almalısın.Sonra, yarısı sağ alt köşeyi kıvırman gerekiyor. Aynı şekilde, sol kısmı da yapmanız gerekir. Daha sonra elmasın alt yarısında küçük bir üçgen katlamanız gerekir. Elmasın alt kısmının üçte biri. Daha sonra alt üçgen yukarı katlanır. Gelecekte rakam diğer tarafa dönüşüyor. Elmasın sağ tarafı, merkez çizgisine iki santimetre kadar ulaşamaması için katlanmalıdır. Eşkenar dörtte sol taraf aynıdır. Yapılan eylemler sonrasında, iş tekrar devredilir. Fare yarıya katlanır. Bu aşamada, kuyruğunu yapmanız gerekir. Bunu yapmak için bir üçgen çalıştırmanız gerekir. Bundan sonra başka bir kat ve üçgen yapılır ve bir önceki adımda katlandı. Fare kuyruğu cebe düzgün bir şekilde dolduruyor, ardından kulak yaratmaya başlıyoruz. Üçgen sol tarafa eklenir. El işi ters çevrilir ve ikinci göz yapılır. Bu unsurların doğru şekillendirilmesi önemlidir - köşeler dikey katlama boyunca katlanmıştır. Fare döner ve benzer eylemler gerçekleştirilir: Fare için maksimum gerçekçilik boyalı gözler, antenler ve burun tarafından verilir. Bunun için kalem veya işaretçileri kullanabilirsiniz. Origami tekniğindeki fare hazırdır.Farein tek başına kalmasını önlemek için, farklı renkte kağıt kullanarak bir çift daha yapabilirsin. Bunlardan biri beyaz, diğeri siyah olabilir. Hayvan troika'sına mükemmel bir ekleme sarı kâğıttan kesilmiş bir peynir parçasıysa elips şeklinde yapabilir veya aynı ebatta üç üçgen kesip yapışkan bantla yapıştırabilirsiniz. Doğal yivleri taklit eden, peynir üzerinde daireler çizmeye değer olan bir keçe kalemi kullanarak gerçekçilik katabilirsiniz.