Kelt dövmeleri ve anlamları

Kelt dövmeleri ve anlamları

Çeşitli şaşkın seçime rağmenDövmeler için görüntüler, Kelt dövmeleri daima erkekler arasında değil kadınlar arasında da sıcak bir favori olmuştur. Celtic desen en karışık ve mistik birisidir. Dokuma çizgiler, spiraller ve daireler nedeniyle öğrenilmesi kolaydır. Aşağıda en popüler Celtic dövmeler ve anlamları bulunmaktadır.

Kelt dövmeleri ve anlamları

talimat

1

En popüler Celtic sembollerinden biridövmeler - Kelt haçı. Hıristiyan birine benziyor, fakat ortasında bir daire var. Karışık bir düğüm deseni benzersiz ve alışılmadık bir görünüm verir. Haçın anlamı belirsizdir. Bazıları için, Tanrı'nın sonsuz sevgisinin sembolü, diğerleri için ise bir fallik semboldür. Kelt haçının, İrlanda'nın putperest halklarını Hıristiyan inancına dönüştürmeye çalışan Saint Patrick tarafından icat edildiğine dair bir efsane vardır. Çapraz görüntüyü çizmenin en yaygın yerleri: ön kol, sırt ve bilek.

2

Shamrock - İrlandalı Katolik Kilisesi'nde Holy Trinity Kelt sembolü. Buna ek olarak, ölümden sonra hayat ve yeniden doğuş demektir, yani sonsuzluk.

3

Kelebekler - bu en sevilen kadınlardan biridirdövmeler. Keltik kelebekler pupadan güzel bir kelebeke yeniden doğuşu simgeler. Ayrıca, kelebek şans, özgürlük, refah ve zaferin sembolüdür. Çoğu zaman bu dövme sırt beline uygulanır.

4

Keltik düğümler olarak kullanılabilirbağımsız dövme ve onun bir parçası olarak. Bazı insanlar Keltik düğümlerin sihirli güçlere sahip olduğuna inanmasına rağmen, Keltik düğümlerin sembolizmi çok net değildir. Fakat Celtic düğümlerin en belirgin anlamı sonsuzluktur.

5

Kelt kalbi iki ruhun birliğini simgeliyor ve genellikle sevilen kişiye olan bağlılığı göstermek için kullanılmaktadır. Bu tür dövmeler, hem erkekler hem de kadınlar arasında popülerdir.

6

Celtic hayat ağacı, Cennet Bahçesi'ni, yeryüzü ve gökyüzü arasında bir köprü olarak simgelemektedir. Keltler mitolojisinde ağaç, yaşamın ve cömertliğin sembolüdür; insanlara ve hayvanlara yiyecek ve sığınak sağlar.

7

Claddagh Ring, dostluğun ve sadakati simgelemektedir. Bu dövmede, iki elin tuttuğu bir kalp görüntüsü ve kalbinde yatan bir taç vardır. Bu sembollerin her biri kendi anlamlarına sahiptir. Kalp, doğal olarak, sevgi, eller - dostluk ve bakım ve tacı - sadakati temsil eder.

8

Keltler harika labirentleri ile bilinir;inşa ettiler. Bu labirentler de Kelt dövmelerinde bir yer buldu. Hayat yolunu sembolize ediyorlar. Celtic labirentlerine yakından bakarsanız çeşitli hayvanların görüntülerini görebilirsiniz.