Kalem ile bir gökyüzü çizmek için

Kalem ile bir gökyüzü çizmek için

Gökyüzünü kurşun kalemle çizmek kolay değildir. Bulutların 3D şekillerinin konvansiyonel tarama kullanılarak tasvir edilmesi zordur. Bununla birlikte, belirli bir algoritmayı izlerseniz, oldukça gerçekçi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Kalem ile bir gökyüzü çizmek için

talimat

1

Bazı temel taslakları çizin. Bulutların çok nadiren yuvarlak bir şekle sahip olduğunu unutmayın. Buna ek olarak, hepsi türüne bağlı. Bulutların boyutu da değişebilir. Gerçekten güzel bir şey tasvir etmek isterseniz, bir büyük bulut ve birçok küçük bulut alın.

2

Konturlara ilmek ekleyin. Bazı küçük bulutlar onu süsleyecek. Yani, rüzgar tam anlamıyla onları yatay düzlem boyunca taşımalıdır. Diğerleri yuvarlak parçaları arttırarak biraz hacim kazandırır.

3

Bulutların dış hatlarını daha kalın bir çizgiyle daire içine alın. Belirli gölgeleme alanlarını işaretleyin ve resmi daha ayrıntılı olarak kaydedin.

4

Gökyüzünün altına toprağı ekleyin. Bu, çizimi daha gerçekçi hale getirecektir. Hafifçe ve karanlık tarafları kapatın, hacim ekleyin. Bulutların çok uzak olduğunu düşünün, bu nedenle gölgeler net çizgiler içermemelidir.