İpucu 1: Kalem ile gül çizmeyi öğrenme

İpucu 1: Kalem ile gül çizmeyi öğrenme

Dünyanın en güzel ve popüler çiçeği bir gül. Birçoğu çizmeyi deniyor, ancak herkes bunu yapamaz.

Kalem ile bir gül çizimi

talimat

1

Gül çizmenin en iyi yolu, üstten viraj alan basit bir S ile başlamaktır.

1. adım

2

O zaman gül yaprakları atmaya başlamanız gerekir ve harf S tüm tomurcuğun merkezidir ve tabanı olacaktır. Merkezden sivri uçları olan birkaç iyi sızıntı vardır.

2. adım

3

Yaprakları çizmeye devam etmek gerekir, ancak bu sefer daha büyük olmalılar. Bu noktada, gül çiçeği olacak ve şeklini alacaktır.

3. adım

4

Gülün ortasında, iki tane daha yaprak çizin. Merkezden ayrılmalı ve gül tomurcuğunun kendisinin yarısından fazlasına sahip olmalıdırlar.

5

O zaman üç tane daha küçük yaprak çizmelisin. Her yaprağı bölen düzgün dalgalı bir çizgi.

6

Tüm kusur ve usulsüzlükleri düzelttikten sonra, dokuyu kullanmalısınız. Kuluçka, çizimin tamamının önemli bir parçasıdır.

7

Tüm gölgeleri gözlemleyerek, merkezden kenara doğru taramaya devam etmek gerekiyor. Işık kaynağının bulunduğu yerde çubuk daha zayıf olmalıdır.

8

Birkaç ışık kaynağı eklerseniz iyi olur.

9

Koyu renk yumuşatmayı hafifçe yumuşatmak gerekir, bundan sonra gül çok güzel görünür.

İpucu 2: Kalem ile bir gül çizmek için

Çiçekler en güzelleri arasındadoğa kreasyonları oluşturuyor ve sanatçılar için başyapıtlarını söylemeye gerçekten değerliyiz. Bu bakımdan güller klasik olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte, sadece yağlı boya ile değil, aynı zamanda basit grafitli güllerin de çizilmesi mümkündür. kurşun kalem.

Hatta basit bir kurşun kalemle boyanıyor mu? Kraliyet statüsünü kaybetmez.

Ihtiyacınız olacak

  • Bir sayfa kağıt, orta derecede yumuşaklıkta grafit kalem (3 ila 8B arası) ve bir silgi.

talimat

1

İlk olarak, ince,hatların anahatları. Anahatları ayarlamanız veya kontur yönünü değiştirmeniz gerekiyorsa bir silgi kullanmalısınız. Bu, çok sayıda kısa çizgiyle kaybolmamıza yardımcı olacaktır. Görevi kolaylaştırmak için, bir kişi hayal etmeli gül Tüm yaprakları taktığı bir bardak şeklinde.

2

Ayrıca hafif, zayıf basınçlı, darbelerhafif bir yaprak tonu elde etmelisiniz. Çiçeğin hafifliğinin ve hassasiyetinin etkisini yaratmak için kurşun kalemi tıklamak mümkün olduğunca az denemek gerekir. Gerekirse, grafit akıtılan formları daha düzgün hale getirecek şekilde biraz öğütülebilir. Çiçeğin üzerindeki ışık ve gölgenin dağılımına özel dikkat gösterilmelidir (gölgenin en büyük konsantrasyonu fincanın alt kısmına dağılmıştır).

3

Şimdi, bükülmüş yaprakları altına yerleştirirken kurşun kalem üzerine daha fazla bastırarak gölgeleri derinleştirmemiz gerekiyor. Bu, daha keskin kontrast ve maksimum ses seviyesi hissi yaratır.