Zello nasıl çalışır?

Zello nasıl çalışır?

En özgün iletişim araçlarından biriİnternette dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan konferans katılımcıları için anında çok oyunculu bir bağlantı sağlayan Zello radyosu vardı.

Zello nasıl çalışır?

talimat

1

Zello telsizinin çalışma prensibi oldukça basittir. Her katılımcı verilerini uygulama sunucusunda depolanan hesabı kaydeder. Ayrıca, radyo istemci PC, IPhone veya Android tabanlı cihazınıza indirmek gerekir. Bugüne kadar Zello uygulaması MacOS, ve Ubuntu gibi farklı işletim sistemleri, koşu, en sabit ve mobil cihazlar tarafından desteklenmektedir. kullanıcı iletişimi bağlanırken bir şifre gerektirir iki yönlü sesli konferans yoluyla, ya da açık ve Zello dinleme tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir veya ve kapalı olabilir önceden kurulmuş kanalına bağlanarak gerçekleşir. Ayrıca, her kullanıcı kendi kanalınızı oluşturabilir ve arkadaşları listeden üye davet edebilirsiniz.

2

Zello'yu kullanmaya başlamak için,istemciyi çalıştırın ve yetkilendirme için verileri girin: oturum açma ve şifre. Bundan sonra kanalları adlarına göre veya kullanıcıların adına takarak aramaya başlayabilirsiniz. Bireysel kullanıcılarla sesli mesaj alış verişi yalnızca, izni geri verdikten sonra mümkün olmakla birlikte, kanal dinlendikten sonra bağlantının hemen yapılması mümkündür. Güvenilen bir kullanıcının statüsünü aldıktan sonra kanaldaki tüm kullanıcı tarafından mesaj gönderebilirsiniz. O zamana kadar, yalnızca moderatörler ve kanal yöneticisi mesajı duyacaktır.

3

Mesaj göndermek için üzerine tıklayıniletişim teğetine. Bir masaüstü bilgisayar için uygulama sürümlerinde, o program penceresinin alt kısmında, yazıt Zello ile bir düğme gibi görünüyor. sürümlerinde Zello mobil PTT düğmesi ekranın ortasında yer alır ve turuncu çerçeve ve merkezi mikrofon simgesine sahip bir daire gibi görünüyor. Yayın şu anda meşgulse, üç kısa bip sesi duyulacaktır.

4

Mesajları aynı anda dinleyebilirsinizşu anda etkin olan birden fazla kanaldan birden fazla kullanıcı. İletişim için bir kanal veya kullanıcı seçmek için listedeki ilgili öğeye tıklayın. Zello'nun mobil sürümlerinde, kullanıcıların ve kanalların listelerinin farklı sekmelerde bulunduğuna dikkat edilmelidir.

5

Zello'yu kullanmanın başlıca özelliklerinden biriradyo, taranan ve gönderilen mesajların geçmişinin korunmasıdır. Eller Serbest veya Bluetooth kulaklık kullanmak çok uygun. Her bir kullanıcı veya kanal için istediğiniz ses düzeyini ayarlayabilirsiniz. Kısa metin mesajları da dahil olmak üzere anlık çağrılar göndermek mümkündür. En yaygın anlık mesajlaşma sistemlerine benzer şekilde Zello, mesajların alınmasını veya iletilmesini kısıtlayan farklı kullanıcı durumlarını ayarlamanızı sağlar.