Hangi ülkelerde enseste izin veriliyor?

Hangi ülkelerde enseste izin veriliyor?


Cinsel karışıklıkla ilişkili suçlar daha yaygın hale geliyor. Hangi ülkelerde enseste izin veriliyor? Yasaya göre, birçok uygar devlette yasaklanmaz.Hangi ülkelerde enseste izin veriliyor?


talimat


1


Rusya. Bu tuhaf gelecek, ancak yasaya göre Rusya'daki ensest yasaklanmış değildir. Akrabalarınızla, artan düz bir çizgi ile evlenemezsiniz, örneğin, kızı olan bir babası veya torunu olan bir büyükanne. Bu kabul edilen çocuk sahibi evlat edinen ebeveynler için geçerlidir. Kardeş ve kız kardeş de temasa geçemez. Ancak kimse amca ve yeğenler hakkında, kuzenler ve kuzenler hakkında olduğu gibi bahsetmez. Bu nedenle, buna izin verilir.


2


Hollanda. Bu ülke çoğu zaman kanunlarda en özgür olarak konuşulur. Eşcinseller arasındaki evliliklerin yasallaştırılması, haklarının korunması, hafif uyuşturucuların satılması - tüm bunlar Amsterdam için standarttır. Hollanda'daki enseste sadece izin verilmez. Burada bile kardeşler arasındaki evlilik meşru olarak kabul edilir. Resmi güvenliğin sağlanmasının tek şartı, sevgililerin yaşıdır. Aradaki fark sekiz yıldan fazla olmamalıdır.


3


İsviçre. Yakınlarda ensesti çözen bir ülke. 2010'dan bu yana en yüksek yaşam standardına sahip bu gelişmiş durumda kanunlar değişti. Bu hareketin cezai sorumluluğu ile ilgili makale aniden kayboldu ve bu da halkı öfkelendirdi.


4


Fransa. Bu ülkede enseste izin verilip verilmeyeceği tartışmalı bir konudur. Medeni Kanun, XIX yüzyılda yaşayan yakınları arasındaki evlilikleri yasaklar. Ancak yasada kan akrabaları olan yetişkinler arasındaki cinsel ilişkiye girme konusunda hiçbir işaret yok. Buna göre, bu, çiftlerin kendilerinin kişisel bir meselesi olarak düşünülür.


5


Belçika. Bu Avrupa ülkesinde zorla evlilik yasaklanıyor, şiddet faktörü a priori olarak dışlanmış. Fakat burada ensest günlük hayatın bir gerçeği olarak kabul edilir.


6


Hindistan. Gelişmekte olan bir ülke olan Hindistan, ensesti bir ilişki biçimi olarak yasaklamaz. Buna ek olarak, uygar devletlerde olduğu gibi çoğunluğun yaşı da dikkate alınmamaktadır.


7


Azerbaycan. Bu ülkeyi Rusya'ya en yakın ülke olarak dışarıda bırakmak mümkündür. Enseste yalnızca burada değil, aynı zamanda Doğu'nun birçok başka ülkesinde de izin verilir. Özellikle de köydeki durumu ilgilendiriyor. Gelenekler öncelik taşır ve kuzenler ile kızkardeşler arasındaki evlilik norm haline gelir. Düğünler ciddiyetle yapılır. Bütün akrabalar için düğün gecesinden sonra bir levha gösterme ritüeli ortaktır.