Dünyanın hangi ülkelerinde çifte vatandaşlığa sahip olabilirsiniz?

Dünyanın hangi ülkelerinde çifte vatandaşlığa sahip olabilirsiniz?


İkinci vatandaşlığa kavuşmak için, yalnızca her iki ülkenin kanunları böyle bir fırsat sağlıyorsa, vatandaşlığından feragat etmek zorunda değildir.Farklı ülkelerin uyrukluluğu


Bazı ülkelerin mevzuatı,çeşitli durumlarının kişilerin aynı zamanda mevcut. Aynı zamanda, ülkelerin ilgili sözleşme veya grazhdanstvom.Naibolee ortak davasını iki katına ilgili bütün sorunları çözmek için anlaşma tarafından imzalanmış olmalı - Farklı ülkelerin vatandaşı olan ebeveynlerin çocuklarının çifte vatandaşlığı aldı.

Fransa

Bu ülkede, ikinci bir vatandaşlığın varlığı,yasalarca yasaklanmıştır. Çifte vatandaşlık tutumuna olan tutum, yerli Fransız ile aynıdır. Bu nedenle, aynı yasama hükümlerine tabidir.

İtalya

Çifte vatandaşlık yasası yerliİtalyanlar başka bir devletin vatandaşlığını kazanır. Bir kişiden İtalyan vatandaşlığını hazırlarken, eski ev sahibi ülkenin vatandaşlığından feragat edilmesi gerekli değildir. İtalyan kanunlarının yalnızca ikili değil, aynı zamanda birden fazla vatandaşlık hakkını sakladığını belirtmek gerekir. Bununla birlikte, bir İtalyan pasaportunun elde edilmesi için sayısız bürokratik işlemler yüzünden 10 yıldan fazla sürebilir.

Güney Kore

2010 yılından beri, bu cumhuriyetin yetkilileri, Kore vatandaşlığı talep eden kişilerin başka bir ülkenin vatandaşlığına girmemesine izin verdiler.

Almanya

Her şeyden önce, bu ülkenin yetkilileriAlman vatandaşlığının varlığını, Almanya dışında yaşayan etnik bir Alman kimliği için ikinci olarak önermek. Farklı vatandaşlık vesayetinin çeşitli nedenlerden ötürü vazgeçmesinin imkansız olduğu durumlarda, ikili vatandaşlık da mümkündür.

İrlanda

Bir yabancının vatandaşlığını İrlanda,Eğer bu ülkede beş yıldan fazla yaşıyorsa. Ayrıca, bir İrlandalı vatandaşla evli olanlar bu hakka sahiptir. Her ne kadar İrlanda yasaları çifte vatandaşlığın varlığını yasaklamazsa da, bütün ülkeler İrlanda ile ilgili bir antlaşmaya sahip değildir.

Amerika Birleşik Devletleri

Tarihsel olarak, ABD yaşıyorçok sayıda göçmen. Dolayısıyla, ABD makamları "göçmenlerin" sakinlerinin diğer devletlerin vatandaşlığına geçmesini yasaklamamaya karar verdiler. Amerikan vatandaşlığını elde etmek için, bir yabancının ebeveynlerinden birinin ABD'de doğması durumunda yasal olarak bir ABD vatandaşı olabilir.

Avustralya

Avustralya yasaları yasaklamazÜlkenin sakinleri çifte vatandaşlığa sahiptir. Avustralya vatandaşı olmak isteyen yabancılar, bu ülkenin topraklarında en az iki yıl süreyle yaşamak zorundadır.