Ultraiso programı nasıl kullanılır?

Ultraiso programı nasıl kullanılır?


UltraISO küçük ama çok fonksiyonelgörüntü oluşturma ve onlarla çalışma programı. Program, bunları ayarlayabilmenin yanı sıra CD ve DVD görüntüleri oluşturabilir ve yazabilir. UltraISO, ISO, MDF / MDS, IMG / CCD / SUB ve diğerleri gibi yaklaşık 30 resim formatını destekliyor. Kaynaklara olan isteksizdir. Yardımcı programın arayüzü klasik bir görünüme sahiptir ve Rusça da dahil olmak üzere farklı dillere tercüme edilmiştir. Program Windows, Linux ve MacOS işletim sistemlerinde çalışırDisk görüntüleri oluşturmak için en iyi programlardan biri


Arabirime Genel Bakış

Programı nasıl kullanacağınızı anlayın,kolay. UltraIso başladığında, üst kısmında "Ana program menüsü" olan bir pencere açılır ve altında "Hızlı Başlat" paneli bulunur. Çalışma alanı dört kısma ayrılmıştır. Sol üst köşede, programda açılan diskin içeriği ile ilgili bilgi görüntülenir. Ağaç benzeri klasörler listesinde sunulmaktadır. Ve sağ üstte, seçilen klasördeki dosyaların bir listesini görebilirsiniz. Bunlarla ilgili ayrıntılı bilgi sağ alt bölümde gösterilmektedir. Sol alttaki mevcut sürücüler listesi.
Ultraiso kendi biçimi ile ayırt edilir. Buna ISO Zipped - ISZ denir. Bu format, yalnızca programın kendisinin yardımıyla okunabilirse de, mükemmel veri sıkıştırma sayesinde çok popüler hale geldi.

CD / DVD görüntüsü oluşturma

Diski optik sürücüye takın,UltraISO uygulamasını çalıştırın ve "Araçlar" düğmesine tıklayın. Açılan listeden "CD imajı oluştur" u seçin. Uygulama, sürücüyü hazırlanan diskle birlikte belirtmeniz ve görüntüyü kaydetmek için klasörün yolunu atamanız gereken yeni bir iletişim kutusu açar. Buna ek olarak, bu aşamada gerekli format - iso veya örneğin alkolü seçebilirsiniz. "Make" düğmesini tıklayarak seçimi doğrulayın

CD / DVD görüntüsü nasıl yazılır

Bir disk imajı oluşturmak için, üzerine tıklayındüğmesine tıklayın ve "CD resmini yazdır" menü öğesini seçin. Bu durumda, programa dosyalar içeren klasörün nerede olduğunu söylemeniz gerekir. Ve ayrıca ek parametreler seçmek için: kayıt yöntemi (TAO - At Trick At Once veya DAO - At Once At Disk) ve hız. TAO yöntemi ayarlanmışsa, alım başına yalnızca bir parça kaydedilecektir. Tüm diski yazmak istiyorsanız, DAO yöntemini kullanmanız gerekir.
Bilgisayarınıza Nero Burning Rom yüklüyse, UltraISO diskleri yakmak için bu uygulamanın motorunu kullanabilir.

Disk nasıl yazılır

Öncelikle, bir disk imgesi oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için, yazılmak üzere dosyaları seçmek ve bunları programın sağ üst penceresine koymak yeterlidir. Bu durumda, seçilen dosyaların ses düzeyi pencerenin üst kısmında gösterilir. Bu diska.Zatem aşılmaması kaydedilecek dosyaların miktarı adını ve görüntü uzantısı (iso) depolamak için bir konum belirleyerek, "Farklı kaydet" açılır listeden düğmesi "Dosya" tıklayın ve seçmek gerekir sağlamak mümkün kılar. Görüntü oluşturulduktan sonra, "Araçlar" düğmesine tıklayın ve "CD resmini yazdır" menü öğesini kullanın. Bu durumda, kayıt hızını ve diğer gerekli parametreleri belirtin.

UltraISO ile bir disk görüntüsü nasıl açılır

Araçlar düğmesini tıklayın ve"Sanal sürücüye mount" menüsü. "Görüntü dosyası" satırında istenen disk görüntüsünü seçmeniz gereken bir pencere açılacaktır. Ardından, aşağıdaki "Yükle" düğmesini tıklayın. Buna ek olarak, uygulama Alcohol 120 ve Daemon-Tools programlarına monte edilmiş sürücüler kullanabilir. Ayırma düğmesi sanal sürücüdeki bir diski kaldırmak için kullanılır. Monte edilen görüntüyü açmak için, "Bilgisayar" klasörüne gidin ve burada görünen sanal sürücüye çift tıklayın.
UltraIso, sekizi takmanıza izin verirsanal sürücüler. Numaralarını değiştirmek için "Seçenekler" - "Ayarlar" - "Sanal Sürücü" seçeneklerini tıklayın. "Number of devices" satırında, kaç tane sürücüyü almak istediğinizi belirtin.

Önyüklenebilir USB flash sürücü oluşturma

Önyüklenebilir bir USB flash sürücü oluşturmak için,NTFS'de biçimlendirilmiş hazır bir flash sürücü ve önyükleme diskinin ISO görüntü formatında önceden kaydedilmiş bir görüntüsü var. Sürücüyü ücretsiz USB bağlantı noktasına takın ve UltraISO'yu başlatın. Hazırlanan resmi açın. Bunu yapmak için, "Dosya" düğmesine tıklayın, açılır listeden "Aç" ı seçin. Şimdi "Önyükleme" menüsüne gidip "Bir sabit disk imajı yaz" öğesini seçmeniz gerekiyor. Burada flash sürücüye karşılık gelen harfi bulmanız ve "Yaz" düğmesine basmanız gerekir. Kayıt yöntemi en iyi varsayılan olarak bırakılmıştır - USB-HDD +.