Bira barını açmak için hangi belgeler gereklidir?

Bira barını açmak için hangi belgeler gereklidir?

Bira barı en popüler işletmelerden biridir. Kendinize açılabilmeniz için iyi hazırlanmanız gerekir: uygun bir yer seçip gerekli belgeleri listeleyin.

Bira barını açmak için hangi belgeler gereklidir?

Örgütsel ve yasal biçim

Kendi bira barınızı açmadan önce,alkollü içkilerde perakende ticareti düzenleyen yasal çerçeveyi dikkatlice incelemek gereklidir. Kanun, birayı kimin ve nerede satabileceğini belirler. Örneğin, kesinlikle iş yapmanın yasal formunu nasıl seçeceğinizi, dikkat etmek tıp ve eğitim tesisleri, ulaşım tesisleri, otobüs durakları, marketler ve vokzalah.Sleduet yasaktır herhangi bir alkollü içecek satma. LLC en iyi seçenektir çünkü bu organizasyon için vergi sistemi basitleştirilmiştir. Bu, işletmenin ve KDV'nin kâr ve mülklerine ilişkin vergilerden tasarruf etmenizi sağlar. Belgeleri hazırlarken, çubuğu yerleştirme gereksinimlerini de hesaba katmanız gerekir. Alan en az 180 metrekare olmalıdır. Bar, bir apartmanda bulunmamalıdır. Büyük olasılıkla, odanın onarılması gerekiyor. Ayrıca, mikrodalga fırınlar, plaka, çubuk, dolaplar, oda için mobilya, yazar kasa, vitrin, buzdolabı, kahve makinesi, bir jeneratör ve buz kırıcı, montaj bira musluklar, shaker, yemekler için bir modül olarak ekipman satın almak için gerekli olan tüm belgelerin tescilinden sonra ve bar aksesuarları. Biranın garantili kalitesine ek olarak, barın ana menüsünü ciddiye almalısınız. Böyle vb tost, sosis gibi bira atıştırmalıklar, çeşitli sadece oluşur, aynı zamanda tam yemek içerebilir.

İşletme kaydı

Belgelerin kaydını başlatmak için kayıt gereklilimited şirket 1000-5000 ruble'ye mal olacak. Fiyat, hukuki yardım firmalarının kullanılıp kullanılamayacağına, ayrıca alkollü içeceklerin satışı için ruhsata ve ruhsata sahip olmasına bağlı. Lisansın beş yıllık bir süre için fiyatı yaklaşık 40.000 ruble'ye mal olacak. Ardından, barın bulunduğu binanın kira, satın alım / satımını tamamlamanız gerekir. Binanın kirası yaklaşık 80 000 ruble'ye mal olacak .Bir kasa kaydettirmek ve ondan sonra da bakım için bir sözleşme imzalamak gerekiyor - bundan sonra - SES ve itfaiye binasında bir bar açma izni almak. Havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin sistematik olarak temizlenmesi konusunda bir anlaşma yapmak çok önemlidir. Sonuç olarak, bara başlama hakkını elde etmek için Rospotrebnadzor'dan bir eyalet iznine ihtiyacınız var.