İpucu 1: Satın alma ve arabanın satış sözleşmesini feshetme nasıl

İpucu 1: Satın alma ve arabanın satış sözleşmesini feshetme nasıl

alım araba - her zaman neşeli bir olay. Ancak, kabin içindeki bir arabanın kusurlu satıldığı zamanlar da vardır. Böyle bir arabayı kullanmak sadece tatsız değil, aynı zamanda yaşam için tehlikeli olabilir. Çözülme arzusu var anlaşma satış ve satın alma. İşlem hoş değil, ancak uygulanabilir.

Bir araba satın alım anlaşmasını nasıl sonlandırırız?

Ihtiyacınız olacak

  • Onarım işaretleri bulunan garanti kartı;
  • Satış sözleşmesinin feshi talebi;
  • Avukat yardımcısı;
  • Tüketici Hakları Koruma Derneği;
  • Rusya Federasyonu Medeni Kanunu.

talimat

1

Aracın geri dönüş imkânı vardır. Sadece fabrika evliliğini kanıtlamak için yeterince güç ve bazen de ertelenmek için mahkemeye gitmelisin. anlaşmave satış ve satın alma araba. Başlamak için evlilik gerçeğini satıcıya bildirin. Mümkünse, evlilikleri fotoğrafta düzeltin. Sorunlu alanı incelemek için bayi merkezine başvurun.

2

Satınalmanın yapıldığı salon yönetiminden çözülmesini isteyin anlaşma satış ve satın alma araba gönüllü. Arzunuzu motive edin. Bu evlilik tartışılmaz olur ve satıcı daha fazla ado olmadan feshetmeyi kabul eder.

3

Satıcının çözülmesini istemiyorsa anlaşma, bir inceleme gerektirir. Bu, belirli mali masraflar ve zaman gerektirir. Ancak arabayı geri getirmeye karar verirseniz, sonuna kadar gidin.

4

İtiraf için mahkemeye bir başvuru yazın anlaşmave satış ve satın alma geçersiz. Fesih iddiasını yazdırabilirsiniz anlaşmave satış ve satın alma.

5

Mahkemede, bu arabanın ispatlandığınıarızalı. Güçlü kanıt sağlayın, makinenin garanti kartına kaydedilmesi gereken onarımlarla ilgili tüm dokümanları sağlayın. Çekleri de tutun. İlk mahkeme kararı sizin lehinize değilse umutsuzluğa kapılmayın. Devam edin. Avukata sesleniyorum.

İpucu 2: Sigorta sözleşmesini nasıl feshetme

Çözülmenin gerekli olduğu durumlar vardır anlaşma Sigorta Poliçesi. Bu durumu örnek olarak düşünün anlaşmave Sigorta Poliçesi CTP. Diğer politikaların tasarımı ve sona erdirilmesi sırasında ana hususlar aynıdır.

Bir sigorta sözleşmesini nasıl sonlandırır?

talimat

1

İlk olarak, iptal için anlaşmave OSAGO'ya sigorta bürosuna gelmeniz gerekiyorbelgeli şirketler. Kendi başına gerçek politikayı ve pasaportu almak gerekiyor. Birçok sigorta şirketinin sadece nakitsiz transferle para döndüğü gerçeği nedeniyle, onlarla birlikte herhangi bir bankanın kartını ve bu karta aktarmayla ilgili ayrıntıları (banka BIC, ad, hesap hesabı vb.) Al.

2

İkincisi, çoğu durumda, fesih anlaşmave araba satışı nedeniyle meydana gelir, daha sonra satış bir kopyasını yapmak anlaşmaancak satın almak ve satmak ve bu kopyayı sigorta şirketine getirmek. Bu durumda, fesih sebeplerini keşfetmek veya açıklamamak zorunda değilsiniz anlaşmaa.

3

Üçüncüsü, bir sigorta şirketinin ofisine geldiğinizdebelgelerin tüm kopyalarını temin etmeli, formda ve sigorta şirketi formunda bir başvuru yapmalıdır. Para dönüşünü beklemek zorunda kalıyor. Genellikle bir ay içinde para belirtilen hesaba gelir. Mobil bankanın bağlı olduğu kartı belirlerseniz, denge dolumuyla ilgili bir SMS mesajı alırsınız.

İpucu 3: Yeni bir arabaya nasıl geri dönülür?

Tüketicinin korunmasına ilişkin yasa uyarınca,kalite, yetersiz olduğu ortaya çıkarsa, alıcı yasadışı ihlallerin yanı sıra satış sözleşmesinin şartlarının tamamlanmadığı yeni arabayı satıcıya iade etme hakkına sahiptir.

Yeni bir araba nasıl geri dönülür?

talimat

1

Her şeyden önce, satıcıya geri dönün veAracınıza neden geri dönmek için neden gerekçelendiriyorsunuz? Yazılı olarak bir kopyasını evde bıraktığınızdan emin olun. Satıcı, yazılı olarak 10 gün içinde bir cevap vermelidir. Çatışmanın çözümüne ilişkin koşullarının belirtilmesi veya reddetme nedenlerinin belirtilmesi.

2

Satıcılar ile iletişim kurmak, güven duymaksözleri, tüketici koruma alanında mevzuat bilgisi. Ödün vermeyin - satıcının araymasına izin verin. Kendiniz için asıl gereksinimi tanımlayın ve gerçekleşmesini sağlayın. Aktif müşterilerle uğraşırken, satıcılar mahkemeden daha çok gereksinimlerinizi karşılamaya istekli olacaklar.

3

Uygulama göstermek için geri dönmek içinKalitesiz bir otomobil, satış tarihinden itibaren 15 gün içinde en kolay olur. Belirli bir paket sipariş ederken, alıcı siparişin yürütülmesini beklemelidir ve makinenin gerçek alındığı tarih satış tarihinden farklı olabilir.

4

Satıcı sizi şartları ihlal etmekle suçluyorsaAracın arızalanmasına yol açan operasyon, bağımsız bir inceleme gerektirir. Bu onun pahasına tutulmalıdır. Sınav sonuçlarının mahkemece temyiz edilebileceğini lütfen unutmayın.

5

Ön deneme önlemleri yoksasahtekâr satıcının etkisi yoktu, ona karşı dava açtı. Davayı kazanma şansınızı artırmak için yetkili bir avukat tutun. Zaferle saymak, sadece aracın maliyetinin geri ödenmesini değil aynı zamanda tüm yasal maliyet ve hasarların talep edilmesidir. Fazla talep etmeyin - mahkemeler açgözlülük sevmezler. Hasar miktarı ve tüm masraflar araba fiyatının% 50'sinden fazla olmayacak.

6

Araba bir bankada kredi alındıysa,kredi sözleşmesini feshetme talebi ile en yakın şubeye gidin. Kural olarak, satıcılar bu davada arabanın masrafını tamamen kredi kuruluşuna geri gönderirler. Banka, kredi sözleşmesinin feshinden sonra, ödenmiş faiz hariç olmak üzere sizin yüzünüzden para alacaktır. Bankanın herhangi bir hak iddia etmediğini yazılı olarak bildirmesini istemek önemlidir.

İpucu 4: Ukrayna'ya nasıl araba ithal edilir

Binlerce insan her gün araçlar Çeşitli amaçlarla Ukrayna sınır. Bunların arasında, otomobilin devri ile kazanın ya da satışın gelecekteki birçoğu. Bu davadaki yeni başlayanlara, araç ithalatının özellikleriyle ilgili mevcut kuralları kapsamlı bir şekilde incelemesi önerilir. Ukrayna.

Ukrayna'ya nasıl araba ithal edilir

talimat

1

Ukrayna mevzuatına göre, ithal edilen diğer herhangi bir mal gibi bir araç Ukrayna, gümrük kontrolü ve iznine tabidir. Bu nedenle, sınırı geçerken, ithal edilen otomobilin - marka, model, üretim yılı, gövde numarası vb. Ile ilgili gerekli tüm belgelerin yanı sıra, genel bilgilere ek olarak, gümrük beyannamesini iki nüsha halinde doldurmanız gerekecektir.

2

Aynı zamanda,aracın bulundurulması, ilgili noter tasdikli belgelerin sağlanması - satış sözleşmeleri, hediye veya takas. Satın alınan arabada, çeklerin, faturaların, faturaların, antetli kağıtların ve pulların orijinallerini göstermelisiniz.

3

Kişisel olarak bir araba satın aldıysanız,satış günü ve onunla ilgili ayrıntılı bilgi yanında, belgelerde tam adınız, soyadınız ve soyadınız bulunur. Gümrük memurlarının size sahiplik hakkını teyit eden bir dizi ek belge sunmalarını isteyebileceği hariç değildir: sigorta poliçeleri ve belgelere eşlik eden sertifikalı nakliye.

4

İthal araba, ithalat gümrüğüne tabidir.Ukrayna'nın gümrük birliği veya özel bir gümrük rejiminin kurulmasına ilişkin uluslararası sözleşmeyi imzaladığı ülkelerden ithal edilenler hariç olmak üzere, tam ücretle çalışmak. Özel tüketim vergileri, motor hacmine ve aracın üretim yılına bağlıdır. İmalat yılını belirlemek mümkün değilse kayıt belgelerinde belirtilen yıl belirtilir.

5

İthalatın yapıldığı gümrük vergisi ve tüketim vergisine ek olarak, Ukrayna araba gümrüğe devam etmek, KDV ödenir.değeri, ithalat vergisi, tüketim vergisi ve% 20 KDV oranı. Sonuç olarak, girişimci gümrük için tek bir ücret ve trafik polisine araba kaydetme hakkı için bir sertifika verme ücreti ödemek zorunda kalacak.