İpucu 1: Vidanın nasıl sıkılacağı

İpucu 1: Vidanın nasıl sıkılacağı

Evde kendi ellerinizle bir şeyler yapmaktan ve hoşlanmasanız bile, er ya da geç bir durumla bıçaklaşmanız gerektiğinde karşılaşacaksınız vida. Basit görünüyorsa, bazı durumlarda operasyon zorluklara neden olabilir.

Vidayı nasıl sıkabilirsiniz

Ihtiyacınız olacak

 • - tornavida;
 • - İngiliz anahtarı veya İngiliz anahtarı;
 • - Tornavida;
 • - yay ve dirsek;
 • - Kauçuk tüp;
 • - tutkal veya boya.

talimat

1

Kafayı inceleyin vidaiçin doğru aracı seçin vebüküm. Şapka bir kesik varsa, uygun çapın çapraz veya düz bir tornavida seçin. Unutmayın, çok küçük bir tornavida kullanırsanız, kaydırır ve çok fazla iplik kopabilir.

2

Kafa varsa vidaancak bir altıgen veya bir kare biçiminde yapılır, uygun bir anahtar seçerseniz, ayarlanabilir bir anahtar veya aşırı durumlarda pense de kullanabilirsiniz.

3

Bükmek için vida bir yiv yerine bir veya iki delikli, vida Y-şekilli tornavidanın altında, vidaSerbest bırakmanın zorluğu için yaratılmış olan "Sırlar", özel bir alet satın alın.

4

Büyük bir miktarı vidalamanız gerekiyorsaBağlama, bir tornavida veya matkap ucu kullanın. Buna ek olarak, sabitlenmesi zor olan yerlere bağlantı elemanlarının vidalanması da dahil olmak üzere farklı ek parça satın alın.

5

Bükmek için vida Yaklaşmanın imkânsız olduğu bir yerde,pivot tornavida kullanın. Böyle bir tornavida tek başına yapılabilir, bunun için geleneksel bir tornavidanın bir çubuğunu ikiye ayırın ve yayın ucunu yeniden kaynaklayın.

6

o vida Elinizi tutmanız gerekmez, tornavida üzerinde yaylı bir braket yerleştirin. Tutamağın yanında bir delik açın, pimi buna sokun ve yaya bastırın. Koyduğun zaman vida Dirsek deliğinde yay, tornavidanın ucuna sıkıca bastırılmalıdır.

7

Daha da kolay yapabilirsiniz - lastik bulunİç çapı olan bir tüp, tornavidanın çapından biraz daha düşüktür. Bir parça 3 cm uzunluğunda kesin ve tornavidanın çalışma ucunda sıkıca sıkıştırın, kafayı takın vidaa. Artık ikinci el yardımı olmadan herhangi bir konumda çalışabilirsiniz.

8

o vida işten önce titreşimden kurtulamadıtutkal veya boya ile yağlayın. Mümkünse, parçanın ucundan diğer ucundan perçinleyin ve ipliği sıkıştırın (bu durumda montajın katlanmadığına dikkat edin).

İpucu 2: Bir topu nasıl döndürürüm

Bowling oyunu, yeteneklerinizi, doğru hareket hesaplamanızı eğlendirmenize ve göstermenize olanak tanır top ve hedef üzerinde direkt vuruş. En önemli ayrıntı rotasyon top, elde etmek o kadar kolay olmayan, bileklerinizi eğitmek zaman alır.

Nasıl topu döndürmek için.

Ihtiyacınız olacak

 • Bovling için top, eldiven.

talimat

1

Parmaklarınıza yuvalar koyarak ellerinize eldiven koyun, bu nedenle topu tutmak daha elverişlidir.

2

Atmadan önce fırçaları biraz gerdirmek için fırçaları sola ve sağa kaydırın.

3

Üç yaklaşımı yaptıktan sonra, son adımda, topu geri başlatın ve daha sonra atışta vidalayın.

4

Kaydırma anında, topu keskin bir şekilde sizden uzaklaştırın ve hedefe yönelin.

İpucu 3: Bir pervaneyi seçme

Tekne motorunun etkinliği büyük oranda kürek seçimi ile belirlenir vida. Tüm sistemin ekonomisine, hızına ve ivmelenmesine bağlıdır. Doğru pervane nasıl seçilir?

Bir pervaneyi seçme

talimat

1

En kolay seçim yöntemini kullanın vida. Böyle bir fırsat varsa işçileri karşılaştırıniki veya üç vidanın farklı basamaklardaki kalitesi, dönüşümlü olarak aynı motor üzerinde ayarlanması. Geminin büyük bir yüklenmesiyle (genellikle daha küçük bir adıma sahip bir vida ile) hangi vidanın daha etkili olacağını belirleyin ve teknenin veya botun minimum yüklenmesi ile yüksek bir hareket hızını garanti edecektir.

2

Teknenin farklı yüklenmesi için yakıt tüketimini ölçerek birkaç deneme yapın. Herkes için tanımla vida Planlamaya optimal erişim oranı vebir geminin gelişebileceği maksimum hız. Böylece, motor tamamen açık gaz kelebeği заслонке ile yaklaşık dakikada 5000 dönüşte çalışmalıdır.

3

Işi kontrol ederken vida Kaynama derecesine dikkat etsuyun altında motor yağı. Hareket başladığında motor, bir otomobilin aşırı hareket etmesine benzeyen bir ses çıkarırsa ve kumanda kollarının hareketi aniden keskin bir şekilde titreşirse, geniş bir adıma sahip bir vida gereklidir. Zayıf bir hız kümesi ve planya moduna daha yavaş çıkışla, daha küçük bir adıma sahip bir pervane gereklidir.

4

Bir tekne için bir pervane seçerken, koşulları göz önünde bulundurunizin verilen yük dahil olmak üzere geminin planlı çalışması. Işık yolculuğu yapmayı planlıyorsanız, azami yük için tasarlanmış olan vida aşırı hızlandıracaktır.

5

Bıçak sayısına dikkat et vida. En yüksek maksimum hız, vidalarla sağlanır.Üç bıçak, ama yavaş yavaş gemi planya için dışarı alıyorlar. Aksine, dört pervaneli pervaneler, kolaylıkla planya moduna girer, ancak hızla üç pervaneli pervanelere göre daha düşüktür.

6

İyi vuruş sağlamak için kanatların şekli vida. İsterseniz eliptik bıçakları seçinoptimum hız ve çekiş oranını garantileyin. Bazı vidaların uçlara doğru daralan bıçakları vardır, bu da sürtünmeyi azaltır, bu tür vidalar yüksek hızlı tekneler için tercih edilir. Yosunlarla yetiştirilen rezervuarlarda hareket için dönme yönünde bükülmüş bıçaklı bir vida daha uygundur.

7

Vidanın yapıldığı malzemeyi seçerken, küçük teknelerde monte edilen dış motorlar için alüminyum vidaların tercih edildiğini göz önünde bulundurun. Pirinçten daha hafif ve daha ucuzdurlar.

İpucu 4: Tekne motoruna vidanın nasıl alınır

Tekne motorlu her tekne için optimum kürek çekme vida. Ancak gemiyi birçok yönden kullanırsanız - balık tutmak, yürüyüş yapmak, su kayağı teknisyenleri çekmek için - birkaç vidas. Geminiz için yedek kürek sandığı satın aldığınızdan emin olun vida bir dizi bağlantı elemanı ile.

Tekne motoruna bir vida nasıl seçilir?

Ihtiyacınız olacak

 • - gemi;
 • - Tekne motoru;
 • - pervane;
 • - Takometre.

talimat

1

Temel parametreleri tanımlama vidaama bir tekne motoru için. Bunların çapı vidaaynı zamanda onun adım. Bu parametrelerden, motor gücünü dikkate alarak, teknenin maksimum hızı bağlıdır. Inç uzaklık vidaBir turda bir adım var vidaama bir tekne motoru.

2

En kürek takma atamasında bulun vidae, çap ve adım değeri vidaa. Örneğin, 9,9х13 yazısı bunun anlamı vidave tekne motoru O için 13 inç adımla 9.9 inçtir.

3

Teknenin talimatlarına bak motor, hangi maksimum dönüş üzerine gelişebilirGaz kelebeği açıkken "Tam gaz". Tekneyi maksimum hıza hızlandırın. Bir takometre ile motor milinin hızını ölçün, genellikle 5500 rpm'yi geçmez.

4

Şaft hızına dikkat edin.Maksimum açık kanat Önerilen maksimum hızdan düşükse takometre okumalarını bu tip küreklerin maksimum hızı olarak okuyun vidaa.

5

Adımı hesapla vidaama bir tekne motoru. Bir inç basamak vidaa 200 dev / dak civarındadır. Takometre değerleri ile nominal maksimum hız arasındaki farkı bulun ve 200 olarak bölün. Elde edilen değeri teknenin motor redüktörünün dişli oranı ile bölün. Nihayet 2 numara alırsanız, bu nedenle, bu tekne motoru için, başka bir kürek kullanmak daha uygundur vida, 2 inç daha az adım atma. Yeni vidaGeminiz planlanan maksimum hıza ulaşacaktır.

6

Seçerseniz vidaama tekneye motor belirli bir kurala uymak Geniş bir sahaya sahip pervaneler, yüksek hızlı hafif tekneler için ve yavaş ve ağır tekneler için daha küçük adımlarla kullanılır. Adım değişikliği vidave tekne motoru uzlaştırmanın tek yoludur vida bir motor ve bir tekne ile.

İpucu 5: Vidayı Nasıl Onarın

Arızalarla ilgili birçok sorunsabit disk tamamen biçimlendirilerek ve yeni bölümler oluşturarak çözülür. Maalesef bu yöntem, kullanıcılar için çok kritik önem taşıyan önemli bilgilerin kaybolmasına neden olmaktadır.

Vidayı nasıl geri yüklersiniz

Ihtiyacınız olacak

 • - "n" Sürücüsü monte edin;
 • - HDD Yenileyici.

talimat

1

Sistem diskiniz hasar görmüşsebölümünde, sürücüyü başka bir bilgisayara bağlamayı deneyin. Bundan sonra, kalan yerel disklerin çalışabilirliğini kontrol edin. Hepsi dolaşırsa, önemli dosyaları sistem diskinden kopyalayın.

2

Bulamayacağın bir durumdasabit sürücünün istenilen bölümüne erişmek ve bazı bilgileri kaydetmek istiyorsanız, Mount'n'Drive programını kullanın. Yardımcı programın yükleme dosyalarını indirin. Yükleyiciyi çalıştırın.

3

Yüklü uygulamanın ana menüsünü açın. Kullanılabilir sabit diskler ve bölümleri belirlenene kadar bir süre bekleyin. Sol fare tuşuyla geri yüklemek istediğiniz yerel diski seçin.

4

"Montaj" düğmesine tıklayın. Yeni bir iletişim kutusu açtıktan sonra, yeni diskin sürücü harfini seçin ve öncelik dosyası sistemini belirleyin. Hasar gören bölümün asıl olarak çalıştığı türünü kullanmak en iyisidir.

5

Yeni yerel disk oluşturulana kadar bekleyin. "Bilgisayarım" menüsünü açın. Takılı sürücünün içeriğine gidin. Bilinen yöneticiyi kullanarak önemli dosyaları kopyalayın.

6

Gerekli dosyaları aktardıktan sonra programı kapatın.Mount'n'Drive. Şimdi, yerel disklerin bütünlüğünü geri yüklemek üzere tasarlanmış yardımcı programları (örneğin HDD Yenileyici) kullanabilirsiniz. Bu yaklaşım, önemli dosyaların olası kayıplarından kurtararak, sabit sürücünün herhangi bir manipülasyonunu gerçekleştirmenizi sağlar.

7

Bazen yeniden yüklemenin daha kolay olduğunu belirtmek gerekir.işletim sistemini çalıştırın ve etkilenen sektörleri tanımlayan bir programı çalıştırın. Mevcut bir bölümün yapısını kaydettirmek zorunda değilseniz bu seçeneği kullanın.