İpucu 1: Mazot mufla nasıl

İpucu 1: Mazot mufla nasıl

Benzinli motorlarda, motor tarafından ölür.ateşleme sisteminden sökün. Dizel sistemlerde herhangi bir ateşleme olmaz, bu yüzden farklı boğuk durumdadırlar. Ve dizel ömrünü uzatmak için, motor kapatıldığında birkaç kural biliyor ve takip etmeliyiz.

Mazot mufla nasıl

talimat

1

Dizel motorunu nemlendirmek için kapatınyakıt kaynağı. Binek otomobillerde bunun için kontağı anahtarı istenen konuma getirin. Aynı zamanda, yakıt hattı boyunca yakıt yağını engelleyen bir elektrikli vana açılır. Modern modellerde, kontrol darbelerinin enjektörlerin açıklığına beslenmesi durdurulmuştur.

2

Kamyonlarda, büyük otobüslerde veTraktörler, sürücü ayaklarının veya gösterge panelinin tabanındaki düğmeyi veya özel bir kolu tıklayın. Aynı zamanda, mekanik tahrik yakıt pompasındaki yakıt akışını da engelleyecektir. Lütfen butona basmanızın yeterli olmadığını unutmayın. Düğmeye basıldıktan sonra, dizel motor boğuk olana kadar tutun.

3

Cihazı üst üste tutmak için kullanmak içinyakıt beslemesi bir istif aracında veya bir motorda motor freni olarak, debriyajı kapatmadan mazot mufla. Aynı zamanda araç yavaşlamaya başlar. Trafik ışıklarına yaklaşırken veya iniş esnasında ve yakıt beslemesini engellemek için mekanik bir tahrik ile donatılmış olan kamyonlarda (otobüsler) bu tekniği kullanın. Elektrikli valfli binek otomobillerde bu yöntemin uygulanması gç sisteminin bozulmasına neden olabilir.

4

Elektrik vanasının arızalanması durumunda,dizel yakıt kapanıyor, motor şanzıman kapatarak değil öldürmek freni basarken debriyajı serbest bırakmak için aşağıdaki yöntemi kullanın. Bu resepsiyonun verimliliğini artırmak için, daha yüksek vitesleri önceden çalıştırın.

5

Bir dizel motoru koşullarda çalıştırırkendüşük sıcaklıklarda (eksi 25 ve altı) dizel yakıtını boğmadan önce yağ karterine bir bardak benzin dökün. Benzin, yağın viskozitesini geçici olarak düşürecek ve çalıştırmayı kolaylaştıracaktır. Motoru çalıştırdıktan ve ısıtmaya başladıktan sonra, benzin buharlaşır ve krank karteri havalandırması yoluyla dışarı çıkıyor. Bu yöntemin kışın sonunda aktif olarak uygulanmasından sonra yağ değiştirin, çünkü benzin yağın oksidasyonunu hızlandırır.

6

Mazotu kapatmadan önce 1-3 dakika bekleyin,Boşta çalışmasına izin vererek. Bu, türbinin hizmet ömrünü önemli ölçüde artıracak ve yağın soğumasını ve soğumasını sağlayacak ve kapanmadan önce turboşarja drene olacak. Doğal olarak, bir turbo şarj cihazı olmayan dizel motorlar için bu yöntemi kullanmaya gerek yoktur.

7

Modern dizel yabancı otomobillerdeDizel motorunun kapanmasından sonra bir süre için zorunlu çalışmasını sağlayan turbo zamanlayıcılar kurulmuştur. Akıllı bir kontrol sistemi olan turbo tezgahlar üzerinde bulunan yüklerin süresi ve yoğunluğu göz önüne alındığında, motorun boğulması için gerekli zamanı hesaplar.

İpucu 2: Dizelin UAZ'a nasıl takılacağı

Popüler popülerlik dizel arabalardaki motorlar -nispeten yeni bir eğilim. Dizel motorlarda artan ilgi, motor yapımı alanındaki yeniliklerden kaynaklanmaktadır: yakıt tüketimi azalmış, çevre dostu ve dinamizm gelişmiş ve diğer pek çok gösterge önemli ölçüde iyileşmiştir. Günümüzde dizel farklı araçlarda, bunlara UAZ.

UAZ üzerine dizel motor nasıl monte edilir?

Ihtiyacınız olacak

 • - dizel motor;
 • - Anahtarlar;
 • - cıvatalar;
 • - motor yağı;
 • - kaldırma cihazı;
 • - Soğutma sistemi için sıvı.

talimat

1

Dizel motorun ileri bir destek kolu olan bir marş motoru oluşturun ve tüm cıvatalarını sıkın.

2

Ardından, bir kaldırma dişlisi veyaİlk şanzıman konut girmiş, böylece başkalarının yardımı, bir dizel motoru ve bir kutu koyun. Dizel motor arka ayakları üzerinde aynı dirsek de vücuda bağlanma noktaları ile aynı olmalıdır UAZa ve montaj çıkıntıları - dirseklerin arkasında olacak şekilde dizel motorun desteği olarak işlev görür.

3

Enine ön kirişi takın. Ardından, tüm montaj cıvatalarını motor yağıyla sabitleyin, yuvalara takın ve sıkın. Cıvataları tamamen sıkmadan önce kiriş üzerinde ağırlık kalmamasını unutmayın.

4

Enine kiriş yuvasında lastikbloklayın ve ardından montaj cıvatalarını enine kirişin arkasından takın ve sıkıştırın. Daha sonra güç bloğunu bunun için öngörülen yere indirin (tüm yönlendirici çıkıntıların, ön destek üzerinde, oyuklar için özel olarak yerleştirildiğinden emin olun).

5

Kaldırma cihazının bağlantısını kestikten sonra,"toprak" telini araç gövdesine bağlayın. Daha sonra manuel şanzımanlı bir araçta vites değiştirme mekanizmasını ve vites kutusunun çalışmasını kontrol edin. Gerekirse, vites kablosunu ayarlayın.

6

Ters tel ve hız göstergesi sensörünü bağlayın. Bunun otomobilin tasarımı tarafından sağlanması durumunda UAZ, debriyaj köle silindirini takın ve bu sürücünün hidrolik sistemindeki havayı alın.

7

Soğutma sisteminde sıvı ekleyin, gözlemleyerekgerekli antifriz konsantrasyonu ile birlikte. Ardından kablo demetini yüksek sıcaklık ünitelerinden uzak tutarak bırakın. Son olarak, gaz kelebeği kablosunu bağlayın ve takılı olan dizel motorun çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

İpucu 3: Gazelle'ye Dizel Kamyon Nasıl Kurulur?

popülerlik dizel motorlar şaşırtıcı değil: Ekonomiktirler, yüksek bir torka sahiptirler ve dizel yakıtının maliyeti uygun kalır. Şu anda, dizel motorlar Gazelles de dahil olmak üzere farklı araçlara monte edilmiştir.

Gazelle Dizel Kamyon Nasıl Takılır

Ihtiyacınız olacak

 • - dizel motor;
 • - Kaldırma mekanizması;
 • - motor yağı;
 • - aletler.

talimat

1

Dizel motorun kurulumuna başlamadan önce ceylân, tasarım özelliklerini inceleyin. Tabii ki, ilk bakışta dizel ve benzinli motorlar arasındaki farklar önemsizdir: aynı pistonlar, silindirler ve bağlantı çubukları. Bununla birlikte, dizel motorlarda vana parçaları biraz takviye edilmiştir. Bu nedenle, dizel benzinli motora kıyasla daha yüksek bir yüke dayanabilir.

2

Dizel bölümündehava ve yakıtın motor beslemesi ayrıca gerçekleştirilir. İlk sıkıştırılmış hava silindirlere girer ve ancak 700-800 dereceye kadar ısıtıldıktan sonra yüksek basınç altında yanma odasına yakıt verilir.

3

Dizelin özelliklerini inceledikten sonra uygulamaya başlayın- Motorun Gazelle üzerine monte edilmesi. Bu süreç, diğer markaların otomobilleri için bir dizel motor takma işlemiyle neredeyse aynı. Her şeyden önce, bir kaldırma mekanizması yardımıyla dizelini motor bölmesine yerleştirin ve şanzıman yuvası önce içeri girmelidir.

4

Tüm bağlantı elemanlarını motor yağı ile yağlayın,daha sonra oluklara yerleştirin ve iyice sıkın. Güç bloğunu bunun için ayrılmış yere indirin. Not: Güç ünitesinin tüm kılavuzları özel çentiklere yerleştirilmelidir.

5

Dizel kaldırma mekanizmasından çıkarıldıktan sonraGazelle telinin "kütlesi" nün gövdesine bağlayın, daha sonra vites değiştirme mekanizmasını kontrol edin. Daha sonra hız göstergesi sensörünün bağlantısını yapın ve tersine çevirin.

İpucu 4: USG valfinin boğulması

Egzoz gazı devridaimi (EGR) sistemi aracın egzoz gazlarındaki azot oksitleri azaltmak için tasarlanmıştır. Kirlenme ve arıza durumunda valf USR Makine rölantide durabilir, daha fazla yakıt tüketir. Bu sistemi tamir ettirmek için zaman ve para harcamamak için, valfi basitçe nemlendirebilirsiniz.

USG valfinin muflacı nasıl

Ihtiyacınız olacak

 • - tornavida;
 • - motor temizleme araçları;
 • - Bir parça alüminyum 1 mm kalınlığında veya bir kutu bira;
 • - metal makas;
 • - Keskin bir bıçak.

talimat

1

Genleşme kabının kapağını ve boşaltma borusunu sökünRadyatörün sağ alt köşesindeki mantar. Hazırlanan kabın içindeki antifrizi boşaltın. Bu amaçla, beş litrelik bir plastik şişeyi kesilmiş bir üste göre uyarlayabilirsiniz. Antifriz tedarik hortumunu ayırın.

2

Vakum tüpünü EGG valfinden çıkarın. Mahfazasını sabitleyen cıvataları sökün. Supabı ve contayı çıkartın. Supap gövdesini motor temizleyicisiyle temizleyin.

3

1 mm kalınlığında alüminyumdan bir tapa kesin. El altında değilse, saplama kesilmiş bira kutusunda yapılabilir. Paronit kullanmamakta en iyisi, çünkü hızla yanmaktadır.

4

EGR valfının fabrika contasını kullanarakşablon olarak. Kalay üzerine koyun ve keskin bir bıçakla "daire" yapın. Bundan sonra tıpa makasla kolayca kesilebilir. İçindeki cıvataları delin.

5

Kapağı takın, EGR valfının gövdesini yerine yerleştirin, cıvatalarla sabitleyin.

6

Damperini emme manifoldundan temizleyin ve çıkarın. Manifoldu temizleyin ve kapağı yerine takın, tüm hortumları bağlayın. Antifrizi seviyesini ölçmeyi unutmadan doldurun.

7

İsteğe bağlı olarak valfı çıkarın, yerine yerleştirinonun deliğinin boyutuna oyulmuş bir çelik tapa vardır. Valf fişini araç bilgisayarınıza taktıktan sonra, bir hata çıkacaktır (tabii ki bu blok USR sistemine göre okuma kapalı olarak dikilmemişse). Gerekirse, bellenim için bir uzmana başvurun veya terminali sensörden çekin.

İpucu 5: Dizel nasıl seçilir

Ile Japon arabaları dizel motor sahiplerini mutlu ediyorçalışma, ekonomi, güvenilirlik ve sadelik bakımından onarımı için iç yol koşulları. Bir dizel satın alırken tüm bu avantajları elde etmek için, basit kuralları izleyerek, doğru seçimi yapmak önemlidir.

Dizel motor nasıl seçilir?

talimat

1

Yabancıdan dizel bir araba satın almakkişi, motoru kapsamlı bir kontrol altında tutun. Çalıştırırken motorun soğuk olduğundan emin olun. İyi durumda olan dizel yarım dönüş başlar. Soğuğun içinde oldukça belirgin bir gürültü ürettiğini unutmayın. Daha sonra sıcak bir motor çalıştırın, gürültünün azalması gerekir. Bu durumda hemen başlamaz, ancak 3-9 denemeden sonra, piston halkaları yıpranır.

2

Egzoz borusundan duman olup olmadığını kontrol edin,Motor sıcakken gaz pedalına bastığınızda. Duman bulutu karanlıksa, muhtemelen yağ halkaları aşınmış veya enjektörler arızalıdır. Beyaz duman, yakıtın içine su girişini gösterir. Egzozun altına bir kağıt getirin. Üzerinde kurum oluşursa, yakıt tamamen yanmaz.

3

Çalışan motorun sesi yumuşak olmalı,üniforma, çalmadan. Bunun tersi, valflerin çalışmasında bir arıza olduğunu gösterir. Krank milinin ve pistonun çalışmasını belirlerken, çevirme ve sıfırlama işlemleri yaparken yabancı gürültüyü tanımaya çalışın. Yağ karteri açın. Bir yerde bir atılım gazının varlığının göstergesi, маслозаливной ağızlarından yağ sıçraması.

4

Kaputun altına bak. Motor bloğu ve enjektör somunlarının bütünlüğünü belirleyin. Siyah yerine kırmızı veya beyaz macun izleri, motorun açıldığını gösterir. Yardımcı cihazları sabitleyen tüm cıvatalar yerinde olmalıdır.

5

Astarların durumunu değerlendirmek için, otomobilin ısınmasını sağlayın, ardından mufle yapın ve kontağı hemen açın. Yağ basınç anahtarı ampulü 2 - 3 saniye sonra yanmalı, ancak daha önce olmamalıdır.

6

Yukarıdaki tüm işlemlerin sonucu sizi hayal kırıklığına uğratmazsa ve dizel motorun sahibi olmak için hazırsanız, sıkıştırma ve krank karteri basıncını ölçün, enjektörleri, soğutma sistemini kontrol edin.

İpucu 6: Dizel araba nasıl seçilir

Başlatılmamış bir kişi için bir dizel otomobil satın almak karmaşık, karanlık ve anlaşılmaz bir iştir. Bu nedenle, satın alma sırasında hayal kırıklığını önlemek için doğru dizel otomobilini nasıl seçeceğinizi bilmelisiniz.

Dizel araba nasıl seçilir?

Ihtiyacınız olacak

 • Kompresör seviye göstergesi, krank karteri gaz basıncı göstergesi ve motor teşhisi için diğer ekipmanlar.

talimat

1

Önce nasıl başladığını kontrol etmelisinmotor soğuktur. Sabahları motorun tamamen soğuması için yapmak en iyisidir. İyi durumda bir dizel yarım tur ile başlar. Hemen başlamazsa, bu kötü bir işarettir (piston aşınması veya halkalar aşınması). Soğuk fark edilebilir gürültü, ısıtmalı - çok daha sessiz olacaktır. Birçok motorda sıcak motor çalıştırırsanız, ısıtma çalışmaz ve başlangıç ​​sıkıştırmaya bağlı olacaktır Sıcak bir motorda gaz pedalına bastığınızda egzoz borusundaki dumanın damlatıp tıkmadığını kontrol etmelisiniz. Duman karanlıksa, yağ giderme halkalarının aşınması veya enjektörlerin arızalı olması. Beyaz duman, yakıtın içine su girmesi demektir. Genellikle kullanılan yöntem: Egzoz için beyaz bir mendil veya bir kağıt parçası kullanılır. Kurumun kağıt veya kumaş üzerinde olması, artan bir yağ tüketimine veya yakıtın tamamlanmamış yanmasına işaret eder. Türbidodel üzerinde türbin açılıncaya kadar gaz iletiminde siyah dumana izin verilir. Ancak kısa ömürlü olmalı ve kalın olmamalıdır. Hava filtresiz motoru denemeye değer. Belki tıkanmış filtre dumanın artmasına neden olur.

2

Düzensiz, işitme sesimotor, valflerin yanlış ayarlanması ve belki de valflerin kendilerinin veya pistonun problemleri hakkında söylüyor. Yüksek devirlerde siyah duman ile birlikte "sert" bir ses erken bir enjeksiyon açısı anlamına gelir. Boşta duruşlar ve gri duman, yüksek - geç açılı enjeksiyonda kesintiler ve siyah duman ile birlikte. Dizel motorun rölanti devrinde düzensiz çalışması kara dumayla birlikte çalışmaz bir meme ortaya koyar. Bunu test etmek için devre dışı bırakın. Motor hafifçe çalışacaktır Yağ kapağını açtıktan sonra, yağ doldurma borusunun boynundaki yağ spreylerinin yokluğunu kontrol etmelisiniz. Onların varlığı gaz geçişinin göstergesi. Bunun sebepleri çoktur: Motor bölmesinin genel görünümünü değerlendirmek gereklidir. Enjektörlerin somunları ve silindir bloğunun dentleri yoksa, beyaz veya kırmızı izolasyon izleri (Japon otomobillerden siyah) varsa, motor açılmadı. Ayrıca, tüm yardımcı cihazları sabitlemek için cıvataların varlığını kontrol edin. Astarların durumu aşağıdaki gibi kontrol edilir: makineyi ısıtın, mufla ve hemen kontağı açın. Yağ basıncı göstergesi 2-3 saniye sonra yanmalıdır. Daha önce ise - gömlekler değiştirilmelidir.

3

Sıkıştırma İstasyonda veya donanımlı garajdasıkıştırmayı ölçmelisiniz. Sıkıştırma en az 25 olmalıdır. Ancak, bu değer her motor hacmi için farklı olabilir. Değerlerin yayılması yeni bir makine için 0,5, eskisine göre 1-2'yi aşmamalıdır. Güçlü dağılım, hızlı revizyon anlamına gelir. Düşük sıkıştırma pistonun aşınmasına veya valflerin aşınmasına bağlı olabilir. Onarımlarda valflerin aşınması daha ucuz ve daha kolaydır.

4

Püskürtücüler Ünite, çalışma sırasında,karakteristik bir ses çıkarın ve yakıtları tozlu bir hale getirin. Damla ve püskürtme şeklinde püskürtme kategorik olarak motora kontrendikedir. Enjektörlerle birlikte, yakıt besleme hortumlarının ve geri dönüş beslemesinin sızdırmazlığını değerlendirmek gerekir.

5

Yağ Yağ, siyah olmalı, yabancı madde içermemelidir. Gümüş-gri bir yağ rengi, molibden katkılarının son zamanlarda kullanıldığını gösterir.

6

Soğutma sistemiOrta ve yüksek devirlerde ısınmış motorda kabarcıklar. Sistemin metal borularında pas ve kırmızı kaplama olmamalıdır (motor aşırı ısınmış olduğunu belirtiniz).

7

Son adım, krank karteri gazlarının basıncını ölçmektir. Bu göstergenin yüksek değeri ancak piston veya valflerin aşınmasına bağlı olabilir.

İpucu 7: Dizel nasıl ısıtılır

Birçok sürücü için bir sorunla karşı karşıyayızkışın zagelevaniya dizel yakıt. Bu genellikle yaz dizelini veya kalitesiz kış yakıtı kullandığımız için olur. Bu davada ne yapılması ve yakıtın dondurulmasını nasıl önleyeceği.

Dizel nasıl ısıtılır

talimat

1

Dizel motor Yakıtın iki sıcaklık noktası vardır: sıcaklık filtrasyon ve sıcaklık zagelevaniya.Voobsche, boyama sıcaklığı - Bu, güneş yağı jöle dönüşür ve yakıt hatları ve yakıt filtreleri ile pompa yeteneği eksik. Bunun nedeni, arabayı dikkatsiz bir şekilde yakıt ikmali ile ilgilendirmeniz ya da benzin istasyonunda kalitesiz yakıttan kurtulduğunuzdan ve sokakta keskin bir düşüşle yakıtınızın aniden jöle haline geldiğinden kaynaklanıyor olabilir.

2

Aşağıdaki problem çözülebilir:yol. Tanka bir çift veya üçlü doz anti-jel katkısı dökün, gerisi bir sıcak su jetiyle ısıtılır. Bir blowtorch kullanmayı deneyin (gerekli tüm önlemleri alınız).

3

Her şey şöyle yapılır: hava üfleme borusunu sigortalayın, çapı yaklaşık bir buçuk metrelik bir teneke uzunluğa, yaklaşık on santimetre çapa tutun ve lambanın alevini borunun içine doğru yönlendirin, böylece bir ısı tabancası gibi bir şey elde edersiniz. Alevin aracınızın altında saf haliyle çıkmadığına dikkat edin, aksi halde çok ısınırsınız. En uç durumda, çözülene kadar bekleyin.

4

Sonraki davaları önlemek içindizel yakıt donma, aşağıdaki noktalara dikkat edin. Soğuk havalarda, yerli meslektaşlarının daha, tabii ki, bunlar, alma seçeneklerini seçin (daha pahalı antigelevymi katkı kullanmak, sadece kış dizel yakıt (burada, ancak, varyant kış kisvesi altında yaz dizel yakıtı satıldığını vicdansız satıcıları girmek) doldurmak, ama onlardan fayda çok daha), araban elektrikli ısıtıcılar dizel yüklemek.

İpucu 8: Soğukta dizel nasıl çalıştırılır?

Kış motorlu için özel bir zamandır. Özellikle makine donatılmış olan insanlar için dizel motoru. Bir dizel motoru kolayca çalıştırmak için ne tür kurallara uymalıyım? don işe geçmek için mi yoksa önemli bir toplantı için geç kalmamak mı?

Donmadan dizel motor nasıl çalıştırılır

talimat

1

Unutulmamalıdır ki, çalışan bir motorunsorunsuz başlayın. Güçlü bir başlatma akımı ile güvenilir bir pil takın, yalnızca mumları kullanın. Yakıt pompasının, halkaların ve silindir duvarlarının aşınmadığından ve yakıt filtresi ve hava valfinin tıkalı olmadığından emin olun.

2

0 ila -30 ° C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilen bir kış yakıtı seçin Sıcaklıkların çok düşük olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, kutuplu yakıt satın alın.

3

Kış saatini bulamadıysanız veya dökersenizYakıt kullanın ve yazın kullanın (0 ° C'ye kadar olan sıcaklıklarda), arabaya bir yakıt ve boru hattı ısıtma sistemi takın. Katkı maddelerini, yani yakıtın operasyonel düşük sıcaklık özelliklerini geliştiren preparatları kullanabilirsiniz. Çok daha ucuz.

4

Yakıt deposunda muhafaza edin - değilyarısından daha az olmalı. Bununla birlikte, bu sadece makinenin dört saatten daha fazla kullanılmadığı ve sıcaklığın 30 ° C'nin altına düşmemesi durumunda yardımcı olacaktır.

5

Başlangıç ​​programına başlamadan önce,ana ışını birkaç dakika süreyle açın, bu da pilin ısınmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra debriyajı sıkıştırın ve marş motorunu çalıştırmaya başlayın. Yaklaşık on saniye boyunca bunu yapın, bundan sonra motorun biraz dinlenmesine izin verin.

6

Tabanca otururken batarya oturduysa,başka bir pilden onu aydınlatın. Senin için bunu yapan herkes kendi pilini ısıntır. Pili paralel olarak eksi ila eksi artı artılara bağlayın aksi takdirde kısa devre ve patlama meydana gelebilir.

7

Aracın bir otoparkta depolanmasında el frenini kullanmayın, çünkü sıcak davullar nemi yoğunlaştırabilir ve dononlar araba pabuçlarına yapışacak. Eğer bu devam ederse, zaman harcamanız gerekecekdonku fren sistemleri. Tekerlekleri çıkartmanız ve yastıkları ısıtmanız gerekir.

İpucu 9: Dizelin buzunu çözmek nasıl

Kendilerinden gelen sorunlardan kendilerini korumak içinKışın motorun çalıştırılması sırasında dizel aracın garaja yerleştirilmesi önerilir. Bununla birlikte, ortalama iklim kuşağında ve kuzeyde, verilen bu güvenlik önlemi bile mazotu dondan kurtarmamak için çok donmuş durumda. Dizel yakıtı nasıl çözerim?

Dizel motorun dondurucusunu nasıl çözer?

Ihtiyacınız olacak

 • - manuel takas pompası;
 • - kompresör;
 • - darbe ateşi veya meşale;
 • - ekran

talimat

1

Yakıt beslemesini kontrol edin. Bunu yapmak için manuel takas pompası alın ve onunla yakıt pompalamaya çalışın. Pompa düğmesine bastıktan sonra, başlangıç ​​konumundan çok yavaş bir şekilde başlarsa, yakıt deposu şebekesi veya yakıt hattı parafin ile tıkanır.

2

Yakıt hattını havaya uçurmaya çalışın. Bunu yapmak için, besleme borusunu çıkarın ve üzerine kompresör hortumu takın. Yakıt kapağını açın ve darbe. Karakteristik bir gurgling sesi gelene kadar sürece devam edin. Yakıt dağıtım borusunu değiştirin. Motoru çalıştırmayı deneyin.

3

Motor çalışmazsa, bu gereklidirYakıt önceden ısıtın. Bunu yapmak için, bir meşale veya bir darbe tokmak alın. Yakıt deposunu ısıtın. Manuel pompanın yakıt pompalamaya başladığından emin olun. Yakıt deposunu çok dikkatli bir şekilde ısıtmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bir meşale kullanırsanız, alevini doğrudan tanka yönlendirmek kesinlikle yasaktır. Ekranı kullanın.

4

Yakıt deposunu ısınırsa ve ısıtdıktan sonraaraç çalışmaz, yüksek basınçlı yakıt pompası ve ince filtrenin ısıtılması gerektiği anlamına gelir. Isınmanın en güvenli yolu sıcak su kullanmaktır. Pek çok motor modelinde, bu düğümler ara soğutucu altında bulunur. Suyu ısıtın ve hafifçe doğrudan soğutucunun üzerine dökün Otomobilinizin modeli, ince yakıt temizleme için filtrelere açık erişim sağlıyorsa, bu üniteyi bir havalandırma paneli veya meşale ile ısıtabilirsiniz. Bir hava taşıtı veya meşale ile çalışırken, tüm önlemlerin alınması gerekir. Bu sorunu çözmenin bir başka yolu tankı sıcak yakıtla doldurmaktır.

5

Dizelinin donmasıyla ilgili problemleri önlemek için anti-jel katkı maddeleri kullanılması önerilir. Ayrıca, mümkünse ana ve yakıtın ısıtılması için bir sistem kurulmalıdır.

kaynaklar:
 • Dizel motorun dondurucusunu nasıl çözer?