Tavşanlar ne yiyor?

Tavşanlar ne yiyor?Bir tavşanın sağlığı ve ömrüDirekt olarak diyetinin beslenmesine bağlıdır. Bu hayvanların besinleri yeterli vitamin içermeli, besleyici ve çeşitlidir. Tavşanların bir kemirgen türü olduğunun anlaşılması önemlidir, bu nedenle dişlerini sağlıklı tutmak için sürekli olarak yeterince ısıyı ısırmaları gerekir.

Tavşan diyeti

Tavşanların temel diyeti

evcil tavşan nasıl beslenirTavşanın diyetinde başlıca yer samantır. Kuru ot sürekli kafeste olmalıdır. Hayvanlar tarafından tüketilen saman miktarını kontrol etmek buna değmez. Bu tür gıdalar sindirim sürecinde yararlı bir etkiye sahiptir ve aynı zamanda, karnımı temizleme işlemi de yapar. Tavşanlar için Saman, uzmanlaşmış mağazalardan satın alınabilir veya bağımsız olarak hasat edilebilir. Çim toplarken, çeşitlerine özel bir dikkat gösterilmelidir. Samanın hayvanlar için zehirli olan bitki tohumlarını alması muhtemeldir. Samanın yanı sıra tavşanlara diğer çeşit kaba yem - yaprak ve uzun ömürlü karışımlar ve saman verilmelidir. Bu hayvanlar için en uygun yem, huş, ıhlamur, akçaağaç ve kavak çekmeceleridir.

Yeşil gıda

evcil bir lop-eared tavşan beslemekten dahaYeşil yiyeceklere her çeşit çeşit denirbitki yemekleri. Tavşanlar mutlaka taze yeşillik, çimen ve meyve bahçeleri üstleri vermelidir. Diyette patates üstleri, çilek yaprakları, genç ısırgan otu, karahindiba, sedge, plantain ve vahşi yonca mevcut olmalıdır.

Juicy yemi

Sulu yiyecekler sebze ve meyvelerdir. Normal gelişim için tavşanlar için gerekli ürünler arasında başlıca yer, havuç, lahana yaprağı, yeşil fasulye, bezelye, armut ve elma. Muzlara ve kayısılara ilgi gösteren bireyler var.
Tavşanlar ıslak çim besleyemezler. Aksi halde, hayvan karnını üzecektir.
Tavşan diyetindeki lahana sayısıkontrol etmek. Hayvanlara bu ürünü çok sık verdiyse, tavşanlar ishale neden olabilir. Tavşanlara neredeyse her bahçe bitkisi verilebilir. Hayvanlar, örneğin Kudüs enginar, pancar ve şalgahlar üzerine bayram yapmak ister. Pişmiş tavşanlara patates vermek daha iyi. Önceden, yumrular yoğrulur, karışım püre haline getirilir.

Tavşanlar için konsantre yem

Ne iddiasız hayvan varKonsantre tavşan yemi satılıyorneredeyse her özel mağazada. Bu gıdalar protein ve karbonhidratlar açısından yüksektir. Tavşan diyetinde, ana yemekler için takviyeler olarak kullanılmalıdırlar. Konsantreler mısır, yulaf ve arpa içerir. Bu arada, beslenme döneminde dişi tavşanlar, birçok uzman "Herkül" un pullarını vermeyi öneriyor.
Tavşanlardaki yoğun gıda tüketiminden aşırı şişmanlık gelişebilir.
Yoğunlaştırılmış yemlerle birlikte, tavşanlardan özel vitamin takviyeleri ve granüle edilmiş üst giysiler verilmesi önerilir. Görünüşte, bu tür ürünler normal kuru gıdaya benzer.