Kaplumbağalar evde ne yiyorlar

Kaplumbağalar evde ne yiyorlarSon yıllarda kara ve su böceklerien popüler evcil hayvanlardan biri haline geldi. Bu açıklaması kolaydır: kaplumbağa az yer kaplar, düzenli yürüyüşler ve sahibin sürekli dikkatini gerektirmez, bunun için bakım basittir ve kaplumbağanın alerjisi yoktur.

Kaplumbağalar evde ne yiyorlar

Kaplumbağa koşulları

Kaplumbağalar hakkında her şey: onları nasıl tutacağımBir evde bir kaplumbağa dikmek, unutmayınbu dikkatli bakıma ve sağlığa dikkat etmeye ihtiyaç duyan yaşayan bir varlıktır. Önce, hangi kaplumbağayı tercih edersiniz, kara mı su istersiniz? Seçime uygun olarak, bir akvaryum veya hayvanın yaşayacağı bir terrarium'a ihtiyacınız olacaktır. Kaplumbağanın evin etrafında rahatlıkla hareket edebileceği fikri yanlış. Kendi başına bir yeri olmayan sürüngen taslakta soğuk alıp sizi veya evinizi ayaklarınızın altına sokar, incinir ya da dışarı çıkmanın kolay olmayacağı bir yere gelir.

Su kaplumbağası

apartman dairesinde kaplumbağa nasıl saklanırEn popüler tür sudur.kırmızı karınlı böcek. Bu hayvanı tutmak için, yüzme sonrasında kaplumbağanın dinlenebilmesi için küçük bir arazinin bulunduğu geniş bir akvaryuma ihtiyacınız olacak. Su kaplumbağaları yırtıcıdır, bu nedenle kan kurdu, böcekler veya deniz ürünleri, daha önce kemiklerden temizlenmiş ve ezilmiş taze balık gibi canlı yiyecekleri yiyebilmekten mutluluk duyacaklardır.
Kaplumbağalara haşlanmış et veya balık vermeyin - bu hayal kırıklığına ve halsizliğe neden olabilir. Bu hayvanların sindirimi, termal olarak işlenmiş gıdaların sindirimine yönelik değildir.
Yırtıcı doğasına rağmen, kaplumbağalarsebze yemeklerini - salata, havuç ve yosunları reddet. Ayrıca herhangi bir evde beslenen hayvan mağazasında su kaplumbağaları için özel bir granül gıda satın alabilirsiniz.

Arazi kaplumbağası

bir deniz kaplumbağasını bir trenle nasıl taşıyabilirimKara veya Orta Asya kaplumbağası -sıcak bir ülkenin ikametgahıdır ve bu nedenle yeterli ısı ve ışık sağlamak için üstünde bir lamba bulunan bir terrarium'da tutulmalıdır. Kaplumbağalar vejetaryanlardır. Onların diyetleri taze sebzeler, meyveler, çilek ve yeşilliklerden oluşmalıdır. Kaplumbağalar kaba diyet lifleri içeren gıdaya ihtiyaç duyarlar, bu yüzden kara kaplumbağanın rasyonunun temeli lahana, havuç, pancar ve elma olmalıdır. Eğer kaplumbağa yeşil verirsen, o zaman ince kıyılmış ve her zaman taze olmalı. Kişniş veya fesleğen gibi kaplumbağalara fazla baharatlı yeşillikler bırakmayın, kendinizi daha nötr otlar ve marul ile sınırlayın. İlkbaharda, kara bir kaplumbağa genç karanfil yapraklarıyla şımartılabilir.
Kaplumbağa çukurundaki yiyeceklerin üç saatten fazla olmaması gerektiğini unutmayın. Eğer hayvan ona sunduğunuz her şeyi yememişse, bir sonraki beslenene kadar bırakmayın.
Kara kaplumbağa beslemek içinözel bir depoda ayrıca, gerekli miktarda lif ve besin maddesi içeren yiyecekler satın alabilirsiniz, ancak kaplumbağa sadece kuru granüllere aktarılmamalıdır, taze yiyecek gerekir.

Gıda Kısıtlamaları

yetişkin bir kaplumbağa suyu nasıl beslenirBir kaplumbağanın karnında, su ve toprak,süt ürünleri, fırın ürünleri, pişmiş hububat veya yumurta sindirmek yardımcı enzimler içermez. Evde beslenen hayvanınızı bozduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak bu yiyecekler böbreklerin ve kaplumbağanın gastrointestinal sisteminin işleyişine engel olabilir.