Zürafa mavi dile neden sahiptir?

Zürafa mavi dile neden sahiptir?Zürafalar - mevcut en yüksekgezegenin memelileri. Bu hayvanların boyları 4 ila 6 metre arasında değişir ve alışılmadık derecede güzel ve benzersiz bir renge sahiptir. Bir sürüde bile, aynı model veya gölge yününe sahip iki kişiyi görmezsiniz.

Zürafa mavi dile neden sahiptir?

Hem doğanın vahşi doğasında yaşayan zürafalar, bu nedenleve esaret altında. Yaşam süresi 25 ila 28 yıl arasındadır. Onların ana yaşam alanları Afrikalı savannah, bazı türler, özellikle örgü zürafa, Somali'de ve Kenya ormanlarında bulunur. Bu hayvanlar birçok açıdan şaşkınlık içindedirler; büyüklükleri ve alışılmadık yapıları ile başlayıp, herkesin bile bilmediği ayrıntılarla bitmektedir.
Küçük boyut, renk ve varlığın yanı sıraboynuzlar, yün ile kaplıdır, zürafaları özel kılar. Zürafa, ayakta dururken koşarken, 50 km / saat'e kadar hız yaparken, yeni doğan buzağı 2 metreden daha yüksek bir seviyeye iner.

Mavi kas

zürafanın uzun boynu varÖrneğin, bir zürafanın dili eşsizdir: bu, 45 santimetre uzunluğa ulaşan muazzam ve güçlü bir kas. Renk dili alışılmadık - tamamen mavi, bazen mor. Zürafa dilinin uzunluğu araştırmacılar arasında karışıklık yarattı. Savannah bir favori incelik - - hayvanın uzun boynu ona akasya yaprakları koparmak bile izin ağacın tepesinde ile, bu nedenle gıda diline ek bir sürükle gerek yoktu. olarak çıktı ancak, dil sadece mukozada gıda ile temas eden bir sarmal içinde büküm, mükemmel bir kavrayışa refleksini vardır, anlamıyla konchikom.Umenie en hassas kendi dil genellikle kuraklık bir zürafanın hayatını kurtaran yönetmek, büyük bitki koruma ve sivri, yırtılma etrafında eğmek sulu yaprakları tutmak yapabiliyor , çünkü alt yapraklar ve çimler boğulmuş hayvanlar tarafından aktif biçimde yenilir ve hayatta kalma hakkını şiddetle savunmaya hazır olurlar. Zürafalar sadece kimsenin alamayacağı yaprakları alırlar.

Yapının özellikleri

böyle zürafa Marius
Zürafaların rengi tekrarlanmaz, insan parmak izlerine benzer.
Mavi renk sıradışı yapısından dolayıhayvanın kendisi. Yüksek büyümeye bağlı olarak zürafanın kan dolaşımı sistemi aşırı yüklere maruz kalır, bu memelinin kalbi inanılmaz derecede güçlüdür ve vücuda insandan neredeyse üç kat daha fazla bir basınç sağlar. Çok kalın olan bir zürafa kan, kan hücreleri yoğunluğu juguler ven ek olarak ana arterde istikrarlı bir basınç sağlamak için kan akışını keser özel bir valf insanlarda iki kat daha yüksektir. Böylece, dillerine, daha yoğun olan ve normalden daha koyu ve bunun yerine kırmızımsı mukoza koyulaşır kan damarları neredeyse fioletovyy.Nuzhno bir zürafanın kan da olağan gelen görünüş olarak önemli ölçüde farklı olduğunu söylemek sonucuna varabiliriz. Kırmızı kan hücrelerinin ve aktif oksijen bileşiklerinin kandaki yüksek içeriğinden dolayı kan koyu, neredeyse kahverengimelidir. Bu nedenle spesifik renk sadece dil değil, aynı zamanda devin iç organlarıdır.