Ev kaplumbağasına nasıl bakılır

Ev kaplumbağasına nasıl bakılırEvden başlamadan önceevcil hayvan kaplumbağası, su kanatlıları veya kara, bakım kurallarını bilmeniz gerekir - ilk bakışta oldukça gösterişsiz, hayvanın dikkatli bir şekilde bakıma ihtiyacı vardır.

Ev kaplumbağasına nasıl bakılır


Ihtiyacınız olacak
  • Kaplumbağa, terrarium.
talimat

1


Bir kaplumbağa sahip olmak için ve onun hayatırahat ve uzun, hem zaman hem de para harcamanız gerektiği gerçeği için hazırlığınızın yanı sıra terraryumun bulunduğu yere dair dairenizin belirli bir bölümünü ayırmanız gerekir. Ne yazık ki, genellikle arazi veya su kuşları kaplumbağaları, hayvana gerekli her şeyi sağlayamayan çocuklar için bir oyuncak olarak satın alınmaktadır. Sonuç olarak, birçok kaplumbağa ailenin daha yaşlı üyeleri zamanına müdahale etmiyorsa açlıktan ya da soğuktan ötürü acı çeken ölümle tehdit altındadır. Bu nedenle, bir çocuk için dört ayaklı bir arkadaş olarak, başka hayvanlar seçmek daha iyidir.
yeşil kaplumbağaya nasıl bakılır

2


Kaplumbağaları evde tutmak için terrarium'a ihtiyacın var. Şimdi uzmanlaşmış dükkanlarda cam, ahşap veya diğer malzemelerden çeşitli modeller almak mümkündür. Zeminde bulunan kaplumbağalar her durumda olamaz - özellikle soğuk iklimlerde bir evcil hayvanın ya da bir takım farklı ve tehlikeli hastalıkların ölümüne neden olabilir. Teraryumdaki sıcaklık +28 ve +30 derece arasında olmalıdır. Bir terrarium'da farklı türde birkaç kaplumbağanın bulunması son derece istenmemektedir.
Kara kaplumbağasına nasıl bakılır

3


Kara kaplumbağalarının periyodik olması gerekiryıkanmalı, onları yumuşak bir süngerle durulayın. Uzmanlara göre su sıcaklığı en az +30 derece olmalıdır. Su, kaplumbağanın boynuna ulaşabilir, en önemlisi hayvanın gözleri, kulakları ve ağzına hiçbir şekilde ulaşamamasıdır. Temiz bir kaplumbağa silinip gözlemlenmeli, böylece bir taslağa yerleştirilmemelidir. Genellikle ayda 3-4 kez kaplumbağaları yıkamak yeterlidir.
kaplumbağa için yulaf filizi

4


Arazi sahipleri zaman zaman kaplumbağa kaplarevcil hayvanınızın pençelerini ve gagalarını kontrol etmeniz gerekir - çok büyümüş görünüyorsa ve kaplumbağa rahatsızdır ve normalde yiyip hareket edemiyorsa, veterinerle iletişime geçmeniz gerekir. Uzman, kabuğun durumunu kontrol etmenin yanı sıra tırnak ve gagayı düzgün şekilde kesebilecek. Genellikle kabuk bakımına ihtiyaç duyulmaz, sadece mult sırasında özel bir kremle yağlamak daha iyidir. Ürün hayvan dükkanlarında satılmaktadır.
ev kaplumbağasının nereye ekleneceği